امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین مایکروسافت و شیائومی

مایکروسافت و شیائومی تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌ای امضا کرده‌اند تا در زمینه‌های محاسبات ابری، هوش مصنوعی و سخت‌افزار باهم همکاری داشته باشند. تا به این‌جای کار کمتر پیش آمده که یک شرکت آمریکایی با یک شرکت چینی در زمینه‌ی هوش مصنوعی همکاری داشته باشد، هرچند این همکاری کاملا منطقی است، زیرا این کشورها بزرگ‌ترین بازار برای این محصولات و خدمات را دارند.
مایکروسافت قصد دارد به شیائومی اجازه دهد که از محصولات محاسبات ابری خود، شامل Azure، استفاده کند تا موبایل‌ها، لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌های هوشمند بهتری بسازد و آن‌ها را به بازار بین المللی برساند. در عین حال، این همکاری به مایکروسافت اجازه می‌دهد که به بازار چین دسترسی گسترده‌تری داشته باشد.
علاوه بر این، این دو شرکت راجع به به کار گیری کورتانای مایکروسافت در اسپیکر Mi Ai که اسپیکری با ظاهری نو و زیبا است و قیمت مناسبی هم دارد، بحث کرده‌اند. تا به این‌جا، مایکروسافت فقط یک اسپیکر هوشمند مجهز به کورتانا طراحی کرده است که Harmon Larson Invoke نام دارد ولی نتوانسته‌ است با اسپیکرهای دستیار هوشمند آمازون و گوگل رقابت کند.
مایکروسافت و شیائومی هم‌چنین راجع به پروژه‌هایی که از فناوری‌های هوش مصنوعی مایکروسافت استفاده می‌کنند، صحبت‌هایی داشته‌اند که این شامل هوش مصنوعی مکالمه‌ای و خدماتی همانند بینگ، مایکروسافت اِج و اسکایپ می‌شود. از آن جایی که این دو شرکت تصمیم به امضای تفاهم‌نامه‌ای گرفته‌اند، همکاری آن‌ها از لحاظ حقوقی هنوز رسمیتی ندارد و مشخص نیست که مسائل مالی هم در این تفاهم‌نامه دخیل خواهند بود یا خیر.
این دو کمپانی در سال ۲۰۱۵ نیز باهم همکاری داشته‌اند که در طی یک قرارداد، ویندوز ۱۰ روی دستگاه‌های شیائومی تست شد. سال گذشته، شیائومی پنجمین شرکت پرفروش تلفن‌های همراه هوشمند بود و ۹۲.۴ میلیون گوشی به فروش رساند و پشت سر شرکت‌های بزرگی همانند اپل، سامسونگ و هوآوی قرار داشت. در یک نشست خبری، شیائومی اعلام کرد که قصد دارد از فناوری‌های پیشرفته‌ی مایکروسافت در محاسبات ابری و هوش مصنوعی استفاده کند.
تعداد بیشتری از این همکاری‌ها به نظر می‌رسد که در حال ظهور باشد. دیروز، سامسونگ و تن سنت اعلام کردند که در حال همکاری در زمینه‌ی هوش مصنوعی و بازی‌ها هستند، همکاری‌ای که اولین صحبت‌های آن در رویداد CES ماه گذشته انجام شد.

منبع The Verge
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها