شیائومی استفاده از اسکنرهای اثر انگشت زیر نمایشگر را راحت‌تر می‌کند! [تماشا کنید]

یک از مشکلات اسکنرهای اثر انگشت زیر نمایشگر کنونی، مانند آنچه که در وان پلاس 6 تی و هواوی میت 20 پرو وجود دارد، این است که کاربر مجبور است انگشت خود را تنها بر روی یک سطح مشخص و محدود از صفحه نمایش قرار دهد. به همین دلیل، کاربران این گوشی‌ها برای اطمینان از اینکه انگشت خود را دقیقاً در محل تعیین شده از نمایشگر قرار داده‌اند، باید هنگام استفاده از اسکنر بیومتریک به صفحه نمایش گوشی نگاه کنند. این نکته جزئی به نوبه خود می‌تواند باعث کندی روند باز کردن قفل گوشی شده و این کار را کمی سخت کند.

اما این طور که به نظر می‌رسد، کمپانی چینی شیائومی توانسته این مشکل را حل کند. لین بین، یکی از بنیانگذاران و رئیس فعلی شیائومی، اخیراً اقدام به ارسال یک ویدیو در شبکه اجتماعی محبوب چینی‌ها، یعنی ویبو، کرده است که نمونه اولیه‌ای از یک گوشی هوشمند را با محدوده وسیع اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر، نشان می‌دهد. این طور که مدیر اجرایی شیائومی گفته، محدوده عملکرد اسکنر اثر انگشت در این نمونه اولیه، چیزی در حدود 50 در 25 میلی متر بوده و در مقایسه با فناوری‌های کنونی، 5 برابر وسیع‌تر است. این فضای بزرگ‌تر به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به نگاه کردن دقیق به صفحه نمایش گوشی، انگشت خود را روی نمایشگر قرار داده و قفل گوشی را باز کنند.

به گفته بین، اگر این فناوری با بازخورد خوبی از سوی کاربران شیائومی مواجه شود، مطمئناً در گوشی‌های آینده این شرکت به کار گرفته خواهد شد. در همین حال، شرکت اوپو نیز روز گذشته اعلام کرد که ماه آینده و در جریان کنگره جهانی موبایل بارسلون، یک اسکنر اثر انگشت جدید را به نمایش خواهد گذاشت. این طور که گفته شده، محدوده فعالیت این سنسور بیومتریک جدید، 15 برابر بزرگ‌تر از چیزی خواهد بود که در گوشی‌های فعلی اوپو دیده می‌شود!

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها