بلیط هواپیما فلای تودی

طرح‌های جدید و خلاقانه شیائومی برای گوشی هوشمند دو طرفه!

اخیراً کمپانی چینی شیائومی ثبت اختراع جدیدی را در WIPO (دفتر جهانی مالکیت معنوی) برای دو گوشی هوشمند جدید به ثبت رسانده که بسیار جالب و هیجان انگیز به نظر می‌رسند. با توجه به جذابیت بالای موضوع، طراحان وب سایت LetsGoDigital هم دست به کار شده‌اند و بر اساس اطلاعاتی ارائه شده در پتنت شیائومی، تصاویری رندر شده از گوشی‌های مورد اشاره را طراحی کرده‌اند که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید. با دیجی رو همراه باشید.

dual-sided smartphones model A

همان طور که گفتیم، شیائومی در پتنت خود به دو دستگاه جدید اشاره کرده است که در واقع هر دو، گوشی‌های هوشمندی با نمایشگر دو طرفه هستند. اولین مورد، دارای صفحه نمایشی است که به صورت افقی دور گوشی پیچیده شده و تقریباً‌ شبیه به مدل مفهومی شیائومی می میکس آلفا (Xiaomi Mi Mix Alpha) است. البته با این تفاوت که صفحه نمایش می میکس آلفا از هر دو سمت چپ و راست بر روی بدنه پیچیده شده بود اما در این طرح جدید نمایشگر تنها در یک سمت دارای انحنا و پیچیدگی است. شاید توان گفت طرح جدید شیائومی شبیه به گوشی انعطاف‌پذیر هواوی میت ایکس در حالت بسته است.

گوشی دوم هم دارای نمایشگری است که در جهت دیگری بر روی بدنه گوشی پیچیده شده است. این طرح که با عنوان مدل “B” معرفی شده، دارای صفحه نمایشی است که در سمت بالا متداد پیدا کرده و تقریباً‌ تمام قسمت پشتی را هم در بر گرفته است. دوربین دوگانه پشتی هم داخل یک حفره بزرگ تعبیه شده است. شایان ذکر است که هیچ یک از این دو گوشی دارای دوربین سلفی مجزا نیستند،‌ چرا که با توجه به وجود صفحه نمایش در پشت و روی بدنه اصلا‌ً‌ نیازی به دوربین سلفی نیست و همان دوربین اصلی می‌تواند برای ثبت عکس‌های سلفی هم به کار گرفته شود.

dual-sided smartphones model B

همچنین بر اساس آنچه که در پتنت شیائومی آمده، ظاهراً‌ هیچ یک از این دو گوشی دارای دکمه فیزیکی نخواهند بود. البته این احتمال هم وجود دارد که طرح ارائه شده از سوی شرکت چینی به صورت کلی بوده و به جزئیاتی مانند دکمه‌ها و پورت‌ها (که این مورد هم در تصاویر دیده نمی‌شود) اشاره نشده باشد.

در مجموع، طرح‌های جدید شیائومی بسیار جالب به نظر می‌رسند و می‌توان گفت چنین محصولاتی نسبت به می میکس آلفا بسیار منطقی‌تر و کاربردی‌تر خواهند بود. ابداع نمایشگرها و شیشه‌های انعطاف‌پذیر و ورود آن‌ها به صنعت موبایل، خون تازه‌ای در رگ‌های این حوزه تزریق کرده و بالاخره بعد از چندین سال، سبک طراحی گوشی‌های هوشمند در حال تغییر و تحولی اساسی است و این مسئله بسیار جای خوشحالی دارد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments