شارژر فوق سریع 120 وات شیائومی در راه است؛ شارژ کامل تنها در 15 دقیقه!

شیائومی نیز مانند دیگر شرکت‌های چینی سازنده گوشی این روزها سخت در تلاش است تا فناوری شارژ سریع خود را بیش از پیش ارتقاء دهد. این شرکت پیش از این فناوری شارژ 100 وات موسوم به Super Charge Turbo را معرفی کرده که می‌تواند یک باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را در حدود 17 دقیقه به طور کامل شارژ کند! اما به نظر می‌رسد شیائومی به این حد از پیشرفت در سرعت شارژ اکتفا نکرده و قصد دارد در آینده‌ای نزدیک شارژر فوق سریع 120 وات خود را هم وارد بازار کند. این شارژر به تازگی موفق شده گواهینامه 3C را در کشور چین کسب کند و از همین رو زمان زیادی تا عرضه آن باقی نمانده است.

این شارژر 120 وات دارای شماره مدل MDY-12-ED بوده و توسط HuntKey Electric طراحی شده است. نزدیک‌ترین رقیب شیائومی یعنی کمپانی چینی ویوو (Vivo) سال گذشته  شارژر 120 وات Super FlashCharge را عرضه کرد که می‌تواند تنها در 5 دقیقه یک باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را از 0 تا 50 درصد شارژ کند. این بدان معناست که به زودی می‌توانیم تنها با اتصال 15 دقیقه‌ای گوشی خود به شارژر، آن را به طور کامل شارژ کنیم.

شارژر فوق سریع 120 وات شیائومی

اسکرین شاتی که در بالا مشاهده می‌کنید و البته متون آن به زبان چینی است، نشان می‌دهد که شارژر جدید شیائومی می‌تواند در بهترین حالت خود به سرعت 120 وات برسد، اما با این حال قادر به شارژ کردن باتری در سرعت‌های مختلفی است که این سرعت‌ها عبارتند از: 15 وات (5 ولت، 3 آمپر)، 27 وات (9 ولت، 3 آمپر)، 66 وات (11 ولت، 6 آمپر) و 96 وات (20 ولت، 4.8 آمپر). چنین قابلیتی یک برگ برنده بزرگ برای کاربران شیائومی خواهد بود و این دسته از افراد خواهند توانست تنها از یک شارژر برای تمامی دستگاه‌های خود استفاده کنند.

نکته جالب توجه و تاحدودی عجیب در مورد ثبت گواهینامه 3C برای شارژر 120 وات شیائومی این است که اخیراً رئیس این شرکت در چین، آقای لو ویبینگ از چالش‌ها و دشواری‌های پیش رو در توسعه چنین فناوری شارژ سریعی خبر داده بود.

حال تنها سؤالی که باقی می‌ماند این است که اولین گوشی مجهز به شارژر 120 وات شیائومی کدام خواهد بود؟ در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در این خصوص ارائه نشده، اما می میکس 4 و می میکس آلفا می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای آغاز پشتیبانی از شارژ فوق سریع مذکور باشند. بر اساس شنیده‌ها، شیائومی شارژر جدید خود را در سه‌ماهه پایانی 2020 روانه بازار خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها