سیاست جدید یاهو در قبال افزونه AdBlock Plus

سیاست جدید یاهو در قبال افزونه AdBlock Plus

آنقدر صفحات وب حاوی پاپ آپ ها و تبلیغات خسته کننده ای شده اند که باعث سلب آسایش کاربران گردیدند. از این رو افزونه های مختلفی برای جلوگیری از این تبلیغات برای مرورگرها وجود دارد که معروف ترین و شاخص ترین آن برای دسکتاپ، افزونه AdBlock Plus می‌باشد.

اما در روز گذشته بسیاری از کاربران افزونه AdBlock Plus برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس گزارشی مبنی بر جلوگیری از ورود به یاهومیل به دلیل استفاده از این افزونه را ارسال کرده اند.به گفته این کاربران هنگامی که می خواهید وارد صندوق ورودی ایمیل های خود شوید، با پیام روبه رو مواجه خواهید شد :

” ما قادر به نمایش یاهو میل نیستیم . لطفاً افزونه Ad Blocker خود را غیر فعال کرده تا مجوز استفاده از یاهو میل را داشته باشید. “

به هر حال این اتفاق به نظر نمی‌رسد که راه درستی برای جلب توجه کاربران به تبلیغات یاهو میل باشد و باید یاهو این سیاست اشتباه خود را تغییر دهد چرا که این کار به منزله گرفتن آزادی عمل کاربر خواهد بود.
البته یاهو میل با انجام این کار به صورت آزمایشی به دنبال بازخورد کاربرانش است تا در صورت نارضایتی از این کار دست بکشد، هرچند که ممکن است با دست کشیدن از این سیاست دچار زیان مالی فراوانی از طرف اسپانسرهایش شود.

هم اکنون با اضافه کردن reason=ADBLK_TRAP به انتهای ایمیلتان، می‌توانید این پیغام را مشاهده نمایید(هرچند اگر افزونه AdBlock Plus را بر روی مرورگر خود نصب نکرده باشید)

در این میان یک راه حل جهت دور زدن این تحریم یاهومیل نیز وجود دارد که در ذیل به آن خواهیم پرداخت.
برای اینکار کافیست به قسمت تنظیمات رفته، وارد بخش Viewing Mail شوید و سپس حالت نمایش یاهو میل را از Full به Basic تغییر دهید و دوباره وارد ایمیل خود شوید.حال دیگر کد مزاحم نخواهد آمد.

اما دلیل این کار چیست؟ خواص وب در ارتباط با مسدود سازی تبلیغات به طور فزاینده ای رشد کرده اند ، به خصوص که در حال حاضر کاربران iOS در مرورگر Safari نیز به این قابلیت دست پیدا کرده اند. اما این مسدود سازی در حالی رخ می‌دهد که شرکت ها و توسعه دهندگانی که این امکانات رایگان (نظیر یاهو میل) را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، برای بقای خود نیازمند جذب اسپانسر و تبلیغات هستند که با استفاده کاربران از افزونه هایی مانند AdBlock Plus، ضررهای هنگفتی شامل این شرکت ها خواهد شد.

از این رو یاهو میل نیز با سیاست جدید خودش، هرگونه ورود توسط مرورگرهایی که دارای افزونه ذکر شده هستند را مسدود می‌نماید.البته یاهو این کار را به صورت آزمایشی آغاز نموده است تا در صورت ابراز نارضایتی کاربرانش بتواند از سیاست اتخاذ کرده خود، عقب نشینی نماید.