بلیط هواپیما فلای تودی

شرایط رفع فیلترینگ یوتیوب و بلاگ اسپات در دانشگاه‌ها اعلام شد!

معاون وزیر ارتباطات و فناوری با نظر به دادستان کل کشور، از شرایط رفع فیلترینگ یوتیوب و بلاگ اسپات در دانشگاه‌ها خبر داد. در ادامه با جزئیات این خبر با دیجی رو همراه باشید.

محمد جواد آذری جهرمی با توجه به پیگیری‌های انجام شده در جهت رفع فیلترینگ دو سرویس یوتیوب و بلاگ اسپات، در صفحهٔ اینستاگرام خود اینطور نوشت:

امروز پس از پیگیری‌های انجام‌شده در خصوص رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ‌اسپات در دانشگاه‌ها، با نظر مساعد دادستان محترم کل کشور، شرایط رفع فیلتر این سرویس‌ها در دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای به ما اعلام شد.

او همچنین در این باره خاطرنشان کرد:

 تلاش می‌کنیم برای پیاده‌سازی شرایط اعلامی تسریع به عمل آید. جا دارد از حجت‌الاسلام منتظری بابت پاسخ مثبت به این درخواست تشکر کنم.

طبق گزارشات، آذری جهرمی ماه گذشته در خصوص رفع فیلترینگ دو سرویس بلاگ اسپات و یوتیوب در جهت درخواست‌های مجموعه دانشگاهی، با داستان کل کشور رایزنی کرده بود و زمان تحقق این امر را به تصمیم کارگروه فیلترینگ موکول کرده بود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین درباره شرایط رفع فیلتر این سرویس‌ها اعلام کرده بود: موضع دادستانی این است که اگر ما به عنوان مجری بتوانیم نظام کنترل خطوط قرمز را پیاده‌سازی کرده و در کنار هم قرار دهیم، مخالفتی با این مساله نخواهند داشت. با توجه به این که برخی از این سایت‌ها به صورت رمزی هستند و قابلیت فیلترینگ هوشمند ندارند، این کار شاید در قالب مذاکره با سرویس‌دهنده یا استفاده از راهکارهای دیگری انجام شود.

نظر شما دربارهٔ این رفع فیلترینگ چیست؟ فکر می‌کنید برداشتن فیلترینگ این دو سرویس آن هم فقط در دانشگاه ها چقدر کارامد خواهد بود؟ بنظر شما چه سرویس‌های مهم دیگری هستند که نیاز به رفع فیلتر دارند؟ دیدگاه‌های خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سورنا
سورنا
1 سال قبل

افتضاحه
یوتیوب صد برابر اینستاگرام ارزش داره و قوانین درستی برای محتوا داره
اما با این اوضاع بازم فیلتره!
این برنامه های آموزشی که تو صدا و سیما میبینید همش از یوتیوبه
یوتیوب رو کلا رفع فیلتر کنید