آمریکا ZTE را فلج کرده است؛ عدم اجازه تعمیر سرویس بهداشتی تا رفع تحریم ها!

ظاهراً از این به بعد کارکنان ZTE باید در حین کار فکر رفتن به دستشویی را از ذهن خود بیرون کنند! بر اساس گزارشی که South China Morning Post به تازگی منتشر کرده، یکی از سنگ های دستشویی شرکت ZTE در شهر شنژن چین شکسته و امکان تعمیر آن وجود ندارد. بله، درست است که تعمیر یک سنگ دستشویی هزینه چندانی برای این شرکت ندارد، اما چون توسط شرکت آمریکایی American Standard در نیوجرسی ساخته شده، ممنوعیت صادرات به ZTE  اجازه خرید قطعات آن را نمی دهد!

تصویری که توسط یکی از کارکنان ZTE به صورت آنلاین منتشر شده، این موضوع را نشان می دهد. اطلاعیه ای که بر روی سنگ دستشویی شکسته نصب شده و به زبان چینی نوشته شده، حکایت از این دارد که این وسیله به محض برطرف شدن تحریم های آمریکا تعمیر خواهد شد! این طور که به نظر می رسد در حال حاضر شرکت ZTE در یک برزخ گرفتار شده و هنوز تکلیف خود را به درستی نمی داند.

zte

از یک طرف، این شرکت با درخواست های دولت آمریکا موافقت کرده تا در ازای آن تحریم های اعمال شده کنار گذاشته شوند. از طرف دیگر ZTE وعده داده تا یک میلیارد دلار جریمه پرداخت کرده و 400 میلیون دیگر را نیز به صورت سپرده در اختیار دولت آمریکا قرار دهد تا در صورت بروز تخلفات دیگر در آینده توسط این دولت مصادره شود. همچنین این شرکت چینی قبول کرده که مدیران اجرایی خود را تعویض کرده و از یک تیم منتخب آمریکایی برای نظارت بر نحوه عملکرد شرکت، استفاده کند.

اما به هر حال، اقدامات ZTE هنوز نتوانسته رضایت وزارت بازرگانی آمریکا را جلب کند و بدین ترتیب با برقرار ماندن ممنوعیت صادرات قطعات آمریکایی به این شرکت، شرایط برای ZTE بسیار نامساعد و سخت شده است. این ممنوعیت قرار نیست تا میانه های مارس 2025 برداشته شود و مطمئناً این زمان بسیار زیادی است که کارمندان ZTE بخواهند دستشویی خود را تا آن موقع نگه دارند!

لینک کوتاه http://bit.ly/2MRk5Fi
منبع phonearena

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.

مطالب مرتبط