اندروید ویر 2.0؛ بزرگترین آپدیت گوگل در پلتفرم پوشیدنی‌ها

اندروید ویر 2.0؛ بزرگترین آپدیت گوگل در پلتفرم پوشیدنی‌ها
اندروید ویر 2.0؛ بزرگترین آپدیت گوگل در پلتفرم پوشیدنی‌ها

گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان خود (I/O 2016) که چند روز قبل برگزار شد، از نسخه‌ی جدید پلتفرم پوشیدنی‌های خود رونمایی کرد، سیستم عاملی که بزرگترین به روز رسانی غول جستجوی دنیا در عرصه پوشیدنی‌ها قلمداد می‌شود؛ بله اندروید ویر 2.0 اینجاست!

اندروید Wear 2.0 با خود ویژگی‌های جدیدی را به ساعت‌های هوشمند می‌آورد و بهبودهایی را در قسمت‌های مهمی از جمله بخش ورزشی، پیام رسانی شامل می‌شود.

اولین تغییرات مربوط به روش‌های کارکرد watchfaces می‌باشد. در حال حاضر هر واتچ فیس(صورتک های نمایش ساعت) می‌تواند داده‌هایی از هر برنامه را نشان دهد، بنابراین شما می‌توانید اطلاعات مورد نیازتان را با ترکیب و سبک خودتان مطابقت دهید. این ویژگی به شما اجازه‌ی استفاده از watchfaces را آن گونه که قبلا دوست داشتید خواهد داد، با این تفاوت که پیش از این نمی‌توانستید از آن استفاده کنید چون اطلاعات محدودی را نشان می‌داد.اندروید ویر 2.0؛ بزرگترین آپدیت گوگل در پلتفرم پوشیدنی‌ها

پشتیبانی از دست خط و ردیابی تناسب اندام خودکار

نوبت به پیام رسانی می‌رسد. احتمالا این مورد از عمیق‌ترین تغییرات اندروید پوشیدنی است؛ شما هم اکنون می‌توانید با دست خط تشخیصی خود بر روی ساعت تایپ کنید. به طور مثال شما متنی را دریافت کرده‌اید که از شما می‌پرسد چه هنگامی دوست‌تان را ملاقات خواهید کرد؟ حال شما می‌توانید به راحتی با انگشت‌تان بر روی صفحه نمایش ساعت 3 را تایپ کنید و صفحه نمایش بیشترین فضا را برای تایپ در اختیار شما قرار خواهد داد. پس از آن، آنچه را که شما نوشته‌اید تشخیص داده و به عنوان یک پاسخ ارسال می‌نماید.

حال نوبت بخش ورزشی است. گوگل شنیده است که کاربرانی می‌خواهند از ساعت مچی خود به عنوان یک مربی خصوصی استفاده کنند. اندروید ویر 2.0 در حال حاضر برنامه‌های تناسب اندام گوگل را به رسمیت می‌شناسند، بنابراین شما می‌توانید با برنامه‌هایی چون Strava شروع کنید به پیگیری دویدن خود بدون اینکه نیاز داشته باشید که با دست حساب کنید. اپلیکیشن‌ها همچنین می‌توانند با تبادل اطلاعات از طریق Google APIs برای بدست آوردن یک تجربه‌ی کاربری بهتر همگام سازی شوند.اندروید ویر 2.0؛ بزرگترین آپدیت گوگل در پلتفرم پوشیدنی‌ها

 در نهایت ویر 2.0 روش‌های گوش دادن به موسیقی، هنگامی که شما بیرون از خانه کار می‌کنید، را توسعه داده است. شما حال دیگر برای گوش دادن به موسیقی نیازی به گوشی ندارید: حتی هنگامی که گوشی‌تان را در خانه رها می کنید، ساعت شما هنوز می‌تواند موسیقی مورد علاقه‌تان را با ادغام برنامه‌های محبوبی چون Spotify مستقیما پخش کند.