کالبد شکافی آیفون 7 پلاس : حافظه رم بیشتر و باتری بزرگ‌تر

از امروز می‌توانید یک آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس بخرید، اما اگر شما هم مشتاق هستید که قبل از پرداخت وجه بدانید درون دستگاه چه می‌گذرد، بهتر است با دیجی رو همراه شوید تا با هم اجزای داخلی جدیدترین آیفون‌های اپل را بررسی کنیم.

چیزهای زیادی برای کشف کردن در آیفون‌های جدید وجود دارد و به همین منظور کارشناسان سایت IFixit اقدام به کالبد شکافی برادر بزرگ‌تر یعنی آیفون 7 پلاس کرده‌اند. در این کالبد شکافی همه قطعات درونی آیفون 7 پلاس آشکار شده و دیگر راز پنهانی وجود نخواهد داشت. در این میان شاهد ترکیبی بی نظیر از قطعاتی هستیم که در کنار هم توانسته‌اند بهترین شرایط و کارایی را برای ما فراهم کنند.

کالبد شکافی آیفون 7 پلاس به ما اطلاعات زیادی می‌دهد، جزییاتی که اپل از آنها صحبت نکرده اما عموما برای کاربران بسیار مهم است. اطلاعاتی چون میزان ظرفیت باتری یا حافظه رم iPhone همیشه از سوی شرکت اپل مجهول می‌ماندند، اما حالا به لطف کارشناسان سایت iFixit می‌توانیم جزییات دقیق‌تری از آیفون 7 پلاس داشته باشیم.

حالا بگذارید به سوالات شما پاسخ دهیم: اطلاعات مندرج شده بر روی باتری آیفون 7 پلاس نشان می‌دهد که با یک باتری 3.82V و 11.1Wh سر و کار داریم که با محاسبات ساده عدد 2900 میلی آمپر ساعت را برای ظرفیت آن بدست می آوریم که کمی بیشتر از باتری 2750 میلی امپری آیفون 6 اس پلاس و در عین حال کمی کمتر از باتری 2915 آیفون 6 پلاس است. فقط در این میان نمی‌دانیم تاثیر حذف جک 3.5 بر روی ظرفیت باتری چه بوده است و این تعجب ما را برانگیخته، گویا این پورت تنها برای جاگیری موتور TapTik قربانی شده است.

apple-iphone-7-plus-teardown-highlights-4اما دومین کشف بزرگ iFixit مربوط به حافظه رم آیفون 7 پلاس است، اکنون بر روی آیفون بزرگ‌تر رم با ظرفیت 3 گیگابایت و از نوع LPDDR4 قرار گرفته است. برخی متخصصان بر این باور هستند که میزان رم اضافه نسبت به آیفون 7 تنها مربوط به قابلیت‌های عکاسی آیفون 7 پلاس می‌شود تا هنگام ترکیب تصاویر دو دوربین پشتی بهترین عملکرد را به نمایش بگذارد. با این حال این موضوع تنها یک ایده است و تا به حال اپل هیچ صحبتی در این باره نکرده است.

می‌توانید بقیه قطعات و اجزای آیفون را در گالری زیر ببینید، همچنین در صورت تمایل می‌توانید مقاله “اولین کالبد شکافی آیفون 7 خبر از رم 2 گیگابایتی و باتری 1960 میلی آمپری این دستگاه می‌دهد” را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید