مشکل عدم نمایش اطلاعات لینک ها در فیس بوک و روش حل آن

مشکل عدم نمایش اطلاعات لینک ها در فیس بوک و روش حل آن

یکی از ویژگی های بسیار خوب فیس بوک، شناسایی لینک و URL هایی است که در باکس پست‌ها وارد می‌شوند. بدین ترتیب کاربران به جای مشاهده یک آدرس اینترنتی، مستطیلی حاوی تصویر، عنوان، توضیحی کوتاه و آدرس صفحه اصلی سایت مربوطه را در اختیار خواهند داشت. این قابلیت فیس بوک تاکنون توسط شبکه های دیگر نیز اجرا شده است.

از ماه های گذشته تاکنون با یک مشکل خاص در فیس بوک مواجه شده‌ایم؛ گاهی اوقات که قصد به اشتراک گذاری یک لینک (URL) در این سرویس را داریم، فیس بوک در شناسایی لینک وارد شده در باکس ناموفق عمل می‌کند. گاهی اوقات نیز شناسایی صورت می‌پذیرد اما تصاویر و Thumbnailهای لینک مربوطه شناسایی نمی‌شوند.

گاهی اوقات می‌توان این دو مشکل را به اتصال کم سرعت اینترنت ربط داد، اما از آنجایی که بروز آن‌ها همیشگی و 100 درصد نیست، باید دنبال راه چاره‌ای باشیم. عدم شناسایی لینک توسط فیس بوک می‌تواند مشکلات عدیده ای برای کاربران این سرویس به وجود آورد. خوشبختانه در این زمینه یک راهکار ساده و سرراست وجود دارد. در ادامه راهکاری جهت رفع این مشکل که از سمت خود فیس بوک است را برایتان شرح می دهیم.

مشکل عدم نمایش اطلاعات لینک ها در فیس بوک

اما باری دیگر طرحی مسئله می‌کنیم؛ شما لینکی را در باکس پست جدید فیس بوک قرار می‌دهید. این سرویس به صورت کاملا خودکار عنوان، توضیح چند خطی و آدرس اصلی سایت را نمایش می‌دهد، اما خبری از تصاویر و Thumbnailهای لینک نیست. این اتفاق معمولا برای لینک های تازه و جدید رخ می‌دهد.

معمولا این مشکل با رفرش صفحه وب و دوباره امتحان کردن رفع می‌گردد؛ لینک‌هایی که تازه منتشر شده‌اند و پیدا کردن اجزای کامل آن توسط فیس بوک کمی زمان می‌طلبد.

شناسایی نشدن لینک به عنوان یک URL

شناسایی نشدن لینک به عنوان یک URL در فیسبوک

این اتفاق آنچنان جدید نیست و در طی سال‌های گذشته بارها با آن روبرو شد‌ ایم. اما متاسفانه طی هفته‌های گذشته بیش از پیش با مشکل عدم شناسایی لینک مواجه شده‌ایم؛ جالب است بدانید که این اتفاق نیز بیشتر برای لینک‌های تازه رخ می‌دهد.

جهت رفع مشکل یاد شده، به بخش ابزار توسعه دهندگان فیس بوک – Developer Tools – مراجعه کرده و قسمت debugging در انتها را باز کنید. در باکس مربوطه لینک مورد نظر را وارد کرده و گزینه Fetch New Scrape Information را بزنید. حالا دوباره به صفحه اصلی برگشته و لینک را در بخش پست جدید قرار دهید؛ حالا دیگر عنوان، توضیحات و موارد جانبی لینک نمایش داده می شوند.