اجرای برنامه واقعیت مجازی دی دریم توسط گلکسی اس 7 اج!

هدست واقعیت مجازی دی دریم

تکنولوژی واقعیت مجازی گوگل که دی دریم وی آر (Daydream VR) نام دارد طراحی مبتکرانه‌ای داشته و برخلاف‌های هدست‌هایی مانند اوکولوس ریفت، از صفحه نمایش گوشی برای نمایش محتوا استفاده می‌کند. گوشی‌های هوشمند پیکسل و پیکسل ایکس ال نیز اولین محصولاتی هستند که از این هدست رسماً پشتیبانی کرده‌اند.

البته این که می‌گوییم اولین گوشی‌هایی که پشتیبانی رسمی از دی دریم کرده‌اند، به این علت است که پیش از این و در اوایل سال جاری میلادی ZTE Axon 7 به عنوان اولین گوشی پشتیبانی کننده از دی دریم معرفی شد اما برنامه‌ریزی‌ها درست از آب در نیامد و این گوشی هنوز از سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو استفاده می‌کند در حالی که اجرای دی دریم به اندروید 7.0 نوقا نیاز دارد. با وجود اینکه گوگل هدست دی دریم را برای گوشی‌های پیکسل خود معرفی نمود اما این محصول مختص گوشی‌‌های این شرکت نبوده و سایر گوشی‌های اندرویدی پرچمدار هم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. در همین زمینه نیز به تازگی خبر اجرای برنامه واقعیت مجازی این هدست بر روی گلکسی اس 7 اج منتشر شده است.

گلکسی اس 7 اج و دی دریمچند روز قبل ویدیویی در وب سایت یوتیوب منتشر شد که یک گوشی گلکسی اس 7 اج (نسخه کانادایی آن با پردازنده اگزینوس 8890) را در حال اجرای اپلیکیشن واقعیت مجازی موزه گوگل نشان می‌داد. البته هیچ اطلاعات دیگری در این ویدیو منتشر نشده و صحت آن هم تاکنون تأیید نشده است. زیرا هنوز سامسونگ به صورت رسمی پشتیبانی گوشی‌های گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج  از دی دریم را اعلام نکرده و همچنین به‌روزرسانی اندروید 7.0 نوقا نیز رسماً برای این محصولات منتشر نشده است. البته این شرکت هفته گذشته یک نسخه بتا از سیستم عامل جدید گوشی‌های پرچمدار خود ارائه کرده بود و احتمالاً تا عرضه نسخه نهایی آن چند ماه فاصله داریم. با این توصیفات احتمالاً کاربری که ویدیو را منتشر نموده از همین نسخه بتا استفاده کرده است.

اجرای برنامه واقعیت مجازی دی دریم توسط گلکسی اس 7 اجاگر چه گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج به لحاظ فنی هنوز جزو پشتیبانی کنندگان رسمی دی دریم شناخته نمی‌شوند، اما این محصولات مطمئناً برای این کار مناسب بوده و از توانایی لازم برخورداند. زیرا محض اجرای اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی برای استفاده از دی دریم کافی نبوده و گوشی هوشمند مورد نظر باید از مشخصات سخت افزاری لازم برخوردار باشد. با وجود اینکه گوگل راه را برای اجرای دی دریم بر روی گوشی‌های اندرویدی پشتیبانی نکننده از این هدست نیز باز گذاشته است اما به نظر می‌رسد این کار در اولین گام حضور دی دریم در بازار چندان مناسب نباشد و ممکن است استفاده از گوشی‌های نامناسب برای امتحان کردن این محصول، خاطره بدی در ذهن مخاطبان باقی بگذارد. همچنین استفاده از گوشی‌های تأیید نشده برای اجرای دی دریم ممکن است با مشکلاتی همچون گرم شدن بیش از حد پردازنده و پردازنده گرافیکی نیز همراه باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید