خلاقیت کده؛ کاربردهای خلاقانه کش‌های لاستیکی

همان طور که قبلاً هم وعده داده بودیم، روزهای زوج رأس ساعت 19 با خلاقیت کده دیجی رو خدمت شما خوانندگان محترم خواهیم بود و امروز نیز قسمتی دیگر از این بخش را برای شما آماده کرده‌ایم. در مطلب پیش رو به سراغ کش‌های لاستیکی رفته‌ایم. ابزاری کوچک که در زندگی روزمره کاربردهای فراوانی دارد و از انداختن دور بسته اسکناس گرفته تا محکم کردن درب ظروف یکبار مصرف را شامل می‌شود.

اغلب افراد پس از استفاده از کش‌های لاستیکی، آن‌ها را دور می‌اندازند، اما ما در بخش خلاقیت کده چیزی را دور نمی‌اندازیم، بلکه با دیدی خلاقانه به آن نگریسته و سعی خواهیم کرد کاربردی جدید برایش پیدا کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا چندین کاربرد خلاقانه کش‌های لاستیکی را مرور کرده و از آن‌ها در زندگی روزمره خود بهره بگیریم.

استفاده از کش برای محکم کردن عینک سر جای خود

اگر از عینک استفاده می‌کنید حتماً تا با حال با مشکل لیز خوردن عینک به جلو مواجه بوده‌اید. کسانی که این تجربه را داشته‌اند برخی اوقات آن قدر مجبور به بالا زدن عینک خود شده‌اند که این حرکت برای آن‌ها تبدیل به یک عادت شده است! اما نگران نباشید زیرا با یک جفت کش کوچک این مشکل به راحتی حل می‌شود.

کافیست تا کش‌ها را دور دسته عینک و در فاصله‌ای مناسب، تابانده و به همین راحتی مانع لیز خوردن آن به سمت جلو شوید.

عینک (تصویر 1)

عینک (تصویر 2)

عینک (تصویر 3)

عینک (تصویر 4)

عینک (تصویر 5)جلوگیری از سر خوردن قاشق چوبی درون ظرف

حتماً در هنگام آشپزی متوجه شده‌اید که قاشق‌ها و به خصوص قاشق‌های بزرگ چوبی را به راحتی نمی‌توان درون ظروف رها کرد. زیرا با توجه به صاف و سیقلی بودن دسته آن‌ها، به راحتی در لبه ظرف سر خورده و داخل آن می‌افتد. اما چاره کار چیست؟ آیا باید همیشه قاشق را خارج از ظروف قرار دهیم؟ نه، نیازی به این کار نیست. زیرا تنها با استفاده از یک کش لاستیکی می‌توان مشکل را حل کرد.

یک کش کوچک برداشته و دور دسته قاشق بتابانید و آن را در فاصله‌ای مناسب تنطیم نمایید. از این به بعد اگر قاشق را درون ظرف قرار دهید با رسیدن به کش متوقف خواهد شد و این ابزار کوچک از سر خوردن بیشتر آن جلوگیری خواهد کرد.

قاشق چوبی (تصویر 1)

قاشق چوبی (تصویر 2)

قاشق چوبی (تصویر 3)

قاشق چوبی (تصویر 4)

قاشق چوبی (تصویر 5)

قاشق چوبی (تصویر 6)

ثابت کردن تخته آشپزی بر روی میز و یا هر سطح صاف دیگر

اگر از تخته آشپزی استفاده می‌کنید و جابجا شدن‌های مداوم آن بر روی میز شما را کلافه کرده است، چاره کار بسیار ساده است. کافیست تا دو عدد نوار لاستیکی یا کش پهن را دور دو طرف تخته انداخته و به همین راحتی آن را بر روی هر سطح صافی ثابت و محکم نمایید.

تخته آشپزی (تصویر 1)

تخته آشپزی (تصویر 2)

تخته آشپزی (تصویر 3)

تخته آشپزی (تصویر 4)

تخته آشپزی (تصویر 5)

تخته آشپزی (تصویر 6)

جلوگیری از قفل شدن در

اگر به هر دلیلی می‌خواهید درب اتاق را بسته اما در عین حال مانع قفل شدن آن شوید، بهترین راه استفاده از یک کش پهن است. حتماً می‌پرسید چگونه. خوب برای این کار باید مطابق تصاویر، کش را دور یکی از دستگیره‌ها انداخته، سپس یک دور چرخانده و به صورت ضربدری دور دستگیره دیگر بیندازید. این کار باعث می‌شود تا زبانه در به صورت فشرده باقی مانده و بدین ترتیب با بستن درب، قفل نخواهد شد.

قفل نشدن در (تصویر 1)

قفل نشدن در (تصویر 2)

قفل نشدن در (تصویر 3)

قفل نشدن در (تصویر 4)

بستن و باز کردن پیچ‌های که دهانه آن‌ها ساییده شده

کسانی که به کارهای فنی علاقه دارند (شمایی که خواننده خلاقیت کده هستید حتماً جزو چنین کاربرانی می‌باشید) حتماً با مشکل ساییده شدن دهانه پیچ‌ها مواجه شده‌اند. وقتی چنین موقعیتی پیش بیاید، باز کردن پیچ به امری تقریباً محال تبدیل شده و به روش‌های معمول نمی‌توان مشکل را حل کرد. اما صبر کنید! کش‌های پهن لاستیکی این مشکل را هم می‌توانند حل کنند. چگونه؟ فقط کافیست تا کش را بر روی پیچ قرار داده و از روی کش اقدام به باز کردن و یا بستن آن با پیچ گوشتی نمایید. کش باعث درگیر شدن پیچ گوشتی با پیچ شده و در نتیجه مشکل را به راحتی حل خواهد کرد.

پیچ ساییده شده (تصویر 1)

پیچ ساییده شده (تصویر 2)

پیچ ساییده شده (تصویر 3)

پیچ ساییده شده (تصویر 4)

پیچ ساییده شده (تصویر 5)

پیچ ساییده شده (تصویر 6)

گرفتن رنگ اضافی قلم مو به ساده‌ترین و تمیزترین شکل ممکن

بسیاری از کسانی که از رنگ‌های شیمیایی و قلم مو برای رنگ کردن دیوار و یا لوازم منزل خود استفاده می‌کنند، پس از فرو کردن قلم مو در رنگ، برای گرفتن رنگ اضافی آن، از جداره دهانه قوطی استفاده می‌کنند. البته این کار باعث کثیف شدن قوطی رنگ شده و ظاهر چندان خوشایندی ندارد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد از یک کش پهن برای این کار استفاده کنید.

یک عدد کش را به صورت عمودی دور قوطی انداخته و سپس به آرامی و به صورت عمودی قلم مو را از کنار کش وارد رنگ کرده و از همین کش هم برای گرفتن رنگ اضافی آن استفاده کنید. به همین راحتی تمام رنگ اضافی فلم مو مستقیماً داخل قوطی ریخته و دهانه آن تمیز باقی خواهد ماند.

قوطی رنگ (تصویر 1)

قوطی رنگ (تصویر 2)

قوطی رنگ (تصویر 3)

قوطی رنگ (تصویر 4)

قوطی رنگ (تصویر 5)

قوطی رنگ (تصویر 6)

قوطی رنگ (تصویر 7)

پی بردن به میزان رنگ موجود در قوطی بدون باز کردن درب آن!

آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان بدون باز کردن درب قوطی‌های رنگ به مقدار رنگ موجود در آن‌ها پی برد؟ آیا تنها حدس زدن این مسئله با در دست گرفتن قوطی و از روی وزن آن، کافی است؟ این مشکل نیز یک راه‌کار بسیار ساده دارد. یک کش کوچک را دور قوطی رنگ انداخته و درست بر روی سطح رنگ داخل آن تنظیم نمایید. حالا حتی با بسته بودن درب قوطی نیز، کش دور آن میزان رنگ موجود را نشان خواهد داد. البته دقت داشته باشید که پس از هر بار استفاده از رنگ، کش را بر روی مقدار رنگ باقی مانده تنظیم نمایید.

مقدار رنگ قوطی (تصویر 1)

مقدار رنگ قوطی (تصویر 2)

مقدار رنگ قوطی (تصویر 3)

مقدار رنگ قوطی (تصویر 4)خلاقیت کده امروز هم به پایان رسید و امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را برده باشید. حتماً نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این بخش با ما در دیجی رو در میان بگذارید. منتظر نظرات شما هستیم.

روزهای زوج رأس ساعت 19 منتظر خلاقیت کده دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
2 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
mim.sin
3 سال قبل

عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

حسین
3 سال قبل

خیلی خوب بود ممنون