گوگل Life Sciences را به عنوان اولین کمپانی مشغول به کار زیر چتر آلفابت معرفی کرد

google contact lens

Life Sciences به عنوان اولین کمپانی مشغول به کار زیر چتر آلفابت:

یکی از موسسان و رئیس آلفابت، «سرجی بین» در پستی که امروز در وبلاگش منتشر کرد Life Sciences را به عنوان اولین کمپانی جدید در حال کار زیر چتر آلفابت اعلام کرد. این حرکت قابل پیش‌بینی بود، و مدیر عامل اجرایی آلفابت، «لری پیج» نیز طی اعلامیه تشکیل این کمپانی جدید اعلام کرده بود که این جنبه‌های کاری دلیل اصلی تغییر ساختار گوگل هستند. این حرکت، شرط بندی عظیمی است که البته در صورت موفق شدن سود زیادی نیز خواهد داشت، اما این قسمت به صورت کامل جدا از گوگل به فعالیت خود ادامه می‌دهد و احتمالاً مدت‌ها طول خواهد کشید تا بتواند از پس خودش بر بیاید.

خیلی از پروژهای عمومی کنونی نیز به این Life Sciences خواهند پیوست:

لنزهای هوشمند که می‌توانند میزان قند خون افراد دیابتی را تحت نظر بگیرند.

نانوپارتیکل‌ها که می‌توانند برای تشخیص و درمان سرطان مورد استفاده قرار بگیرند

یک تحقیق پایه‌ای که منجر به تولید قوی‌ترین منبع ژنوم انسانی خواهد شد

کمپانی Life Sciences توسط «اندی کانرد» اداره خواهد شد، کسی که قبلاً رئیس Google Life Sciences بود. در واقع زیر چتر آلفابت فعالیت‌های این کمپانی تغییر زیادی نخواهد کرد و عمده تغییرات همان تغییر نام و ساختارهای کمپانی هستند. هدف این کمپانی بسیار هیجان انگیز و در راستای اهداف گوگل برای کمک به جامعه انسانی است، که البته ممکن است به همین اندازه برای سرمایه‌گذاران جالب نباشد.

برین می‌گوید «آن‌ها با کمپانی‌های علوم زیستی دیگر نیز کار خواهند کرد تا تکنولوژی‌های جدید را از مراحل اولیه به مراحل آزمایش کلینیکی برسانند و امیدواریم که بتوانند راه‌های تشخیص، جلوگیری و مدیریت بیماری‌ها را منقلب کنند. این تیم تازه‌کار اما متشکل از افراد گوناگونی است، افرادی از جمله مهندسان نرم‌افزار، آنکولوژیست‌ها، و متخصصان علوم بینایی. این گونه از کمپانی‌ها همان چیزی است که امیدواریم در آلفابت بیشتر شاهدش باشیم و همچنین منتظر کار بعدی این کمپانی هستیم.»

theverge