ماموریت ناسا برای پلوتو بهترین سرمایه گذاری ممکن است

کاوشگر فضایی New Horizons، با بودجه‌ای 700 میلیون دلاری، که در حال حاضر در حال ارسال عکس‌هایی از پلوتو و قمرهایش است، بالاخره توانست به بخش بیرونی منظومه شمسی برسد.

این برنامه 15 ساله با هزینه‌ای کمتر از هزینه نگاه‌داری یک تیم حرفه‌ای ورزشی در حال حاضر، لذت، غرور و علم بیشتری از هر تیم ورزشی برایمان به ارمغان آورده است. ایالات متحده امریکا با این کار خود تحسین زیادی از جوامع بین‌المللی دریافت کرده است. کاری که باعث فراتر رفتن از مرزهای دانش کنونی شده و انگیزه ما برای اکتشافات جدید را افزایش داده است.

فقط برای این‌که اشاره‌ای به مدیریت مالی و بهره‌وری این برنامه ناسا داشته باشیم باید بگوییم که: 700 میلیون دلار کمتر از یک دهم مقداری است که مایکروسافت بعد از خرید نوکیا پرداخت کرد. اپل می‌تواند با سود سه ماه گذشته خود بیش از 15 برنامه شبیه به New Horizons را پشتیبانی کند. و پیشنهاد AT&T برای خرید DirectTV 70 برابر این پروژه فضایی قیمت داشت.

البته هر کس که تا به حال به حرف‌های متخصص فیزیک نجومی، نیل دگراس تایسون، گوش کرده باشد می‌داند که ناسا تاریخچه‌ای طولانی از سرمایه‌گذاری‌های ارزشمند دارد. می‌توانید به ویدیوی آقای تایسون در مورد پشتیبانی کم امریکا از برنامه‌های فضایی در طی سال‌های گذشته گوش دهید. این سخنرانی در سنای آمریکا و زمانی که برای این کار اختصاص داده شده بود انجام شد. و اگر شما نیز با آقای تایسون در این زمینه موافقید و فکر می‌کنید که ناسا می‌تواند و باید پشتیبانی مالی بیشتری دریافت کند، الان زمان خوبی است تا نظرتان را عمومی کنید.

theverge

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد

دیگران چه می خوانند؟