چگونه بدون فشردن دکمه‌ی Home قفل صفحه‌ی iOS 10 را باز کنیم؟

با اینکه مدتی از انتشار iOS 10 گذشته است خیلی از کاربران هنوز نتوانسته‌اند به تغییرات این سیستم عامل عادت کنند، یکی از این تغییرات حرکت اسلاید برای باز کردن قفل صفحه است که کاربران زیادی سال‌ها به آن عادت کرده بودند.

در iOS 10 برای باز کردن قفل صفحه باید دکمه‌ی Home را فشار دهید. و البته پایین نگاه داشتن این دکمه باعث فعال شدن سیری می‌شود، که ممکن است زمان‌هایی هنگام باز کردن صفحه، «سیری» را به صورت ناخواسته‌ای فعال کنید و این اتفاق باعث آزارتان شود.

iOS 10 قابلیتی برای بازگرداندن ویژگی اسلاید برای باز کردن قفل صفحه را ارائه نمی‌دهد اما می‌توانید تنظیمات دستگاه خود را تغییر دهید تا اگر دستگاهی با قابلیت Touch-ID دارید بتوانید بدون فشار دادن دکمه‌ی Home قفل صفحه‌ی خود را باز کنید (دستگاه‌های iPhone 5S, iPad Pro, iPad Air 2, iPad Mini 3 و دستگاه‌های جدیدتر شامل این قابلیت می‌شوند). با این دستگاه‌ها می‌توانید همان‌طور که در iOS 9 قفل صفحه‌ی خود را با استفاده از قابلیت Touch-ID باز می‌کردید این کار را انجام دهید.

به Settings > General > Accessibility > Home Button بروید و روی دکمه‌ی روبه‌روی Rest Finger to Open تپ کنید تا این قابلیت را فعال کنید.

با فعال کردن این قابلیت می‌توانید به راحتی با گذاشتن انگشت خود روی دکمه‌ی Home قفل صفحه‌ی خود را باز کنید و دیگر نیازی به فشار دادن این دکمه ندارید. اما توجه کنید که هنگام استفاده از این قابلیت باید صفحه‌ی دستگاه شما روشن باشد، این کار را باید یا به سادگی با استفاده از دکمه‌ی پاور و یا با استفاده از قابلیت raise-to-wake انجام دهید، قابلیت raise-to-wake به دستگاه‌های iOS 10 این اجازه را می‌دهد که با برداشته شدن دستگاه از جایی صفحه‌ی آن روشن شود. این قابلیت به صورت پیش‌فرض فعال است، اما اگر این طور نیست می‌توانید با رفتن به Settings > Display & Brightness و فعال کردن Raise to Wake این قابلیت را فعال کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید