تحلیلگران معتقدند فروش آیفون 7 کمتر از آیفون 6S خواهد بود

تحلیلگران معتقدند فروش آیفون 7 کمتر از آیفون 6 خواهد بود

طبق آمار پیش فروش آیفون‌های جدید و تب و تاب موجود در بین عرضه کنندگان، به نظر می‌رسید که ترس از عملکرد بد آیفون‌های جدید در بازار بی اساس باشد. اما هیجان و تب و تابی که آیفون‌های جدید در بازار ایجاد کردند به سرعت در حال فروکش کردن است و آماری که اخیراً منتشر شد خبر از کاهش 25 درصدی فروش سالانه آیفون می‌داد.

اکنون Ming-Chi Kuo تحلیلگر معروف KGI، معتقد است آیفون 7 فروشی به اندازه آیفون 6S نخواهد داشت. از آنجاییکه Kuo اعتبار خوبی در پیش بینی و شایعات محصولات اپل دارد، باید شک کمی درباره صحت تحلیلش داشته باشیم.

برآورد کلی KGI این است که اپل در حدود 7075 میلیون آیفون 7 به فروش خواهد رساند، این رقم نسبت به رقم اولیه 65 میلیون دستگاه یک افزایش به شمار می‌رود اما آن‌ها بر این باورند که دلیل این افزایش عمدتاً به دلیل شرایط گلکسی نوت 7 و وضعیت پیش آمده برای محصول جدید سامسونگ است که شرایط را به نفع اپل تغییر داده است. بنابراین این افزایش بیشتر از اینکه به اپل و محصولی که به مشتریان ارائه می‌کند مرتبط باشد، مدیون اشتباهات شرکت رقیب یعنی سامسونگ است.

اوایل امسال اپل برای اولین بار کاهش در فروش آیفون را اعلام کرد و اکنون با گوشی‌های خارق العاده ای که در بازار وجود دارند و از طرفی پافشاری اپل برای استفاده از طراحی تکراری در آیفون‌های جدید، کاهش فروش این آیفون‌ها نسبت به مدل‌های قبلی چندان هم تعجب برانگیز نیست. با این حال آیفون سال 2017 که احتمالاً از بدنه تمام شیشه‌ای و صفحه نمایش OLED استفاده می‌کند، می‌تواند وضعیت را مجدداً به نفع اپل برگرداند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید