هکر آیفون در حال کار بر روی یک خودرو بدون راننده است

جرج فرانسیس هاتز معروف به GeoHot و هکر آیفون، از پیشگامان جیلبریکینگ آیفون است. او حتی موفق به هک پلی استیشن 3 نیز شد که البته سونی به سرعت با روش‌های ضد امنیتی او به مقابله پرداخت. حال هکر آیفون دوباره به صحنه بازگشته تا این بار در صنعت خودروهای بدون راننده گامی بردارد.

بلومبرگ در هفته گذشته از مشخصات جدید هکر آیفون رونمایی کرد که در آن ذکر شده بود، فرانسیس هاتز از ماه اکتبر سال 2015، در گاراژ منزل خودش مشغول کار بر روی پروژه اتومبیل بدون سرنشین می‌باشد. آنطور که به نظر می‌رسد، وی از اتومبیل مدل سدان آکورا ILX استفاده نموده و به گفته بلومبرگ پیشرفت وی در این عرصه بینظیر بوده است. هاتز پس از کار کردن برای چندین کمپانی بزرگ، ترجیح داده تا به صورت مستقل کار کند چرا که از نظر او کار کردن برای دیگران راضی کننده نیست. بر همین اساس وی تصمیم گرفت تا با احداث شرکت خصوصی خود با نام Comma.ai، اقدام به نابودی کمپانی Mobileye نماید.(Mobileye نام کمپانی تأمین کننده لوازم و قطعات خودروهای بدون راننده تسلا می‌باشد.)

خودروی بدون سرنشین او کمی متفاوت تر از آنچه که سایرین مشغول به انجامش هستند می‌باشد. به جای قوانین برنامه نویسی شده، راننده خودکار این خودروها از یک هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد که به وسیله تماشای رانندگی فرانسیس هاتز به آن فرا خواهد داد. او قصد دارد تا چند ماه آینده فقط بر  روی قسمت هوش مصنوعی این خودرو در یادگیری رانندگی کار نماید.

باید دید که آیا این سیستم هوش مصنوعی قادر به رانندگی در خیابان‌های پرجمعیت و پرتعداد کنونی هم خواهد بود و یا ضریب اشتباهات آن در حال حاضر بالا می‌باشد؟