گوشی نکسوس 5 جدید گوگل احتمالاً توسط ال‌جی ساخته خواهد شد

nexus 5

وقتی که در سال 2014 گوگل فروش گوشی هوشمند خود را متوقف کرد زمانی بود که همه با نکسوس 5 خداحافظی کردند و دیگر انتظار عرضه این گوشی را نمی‌کشیدند. اما حالا زمان آن شده است که به نسخه‌ای تجدید نظر شده از این گوشی سلام کنیم. شایعه‌هایی در ماه می حاکی از این بودند که گوگل در حال همکاری با شرکایی همچون هوآوی و ای‌جی است تا بتواند دو گوشی جدید Nexus تولید کند، یک دستگاه 5.7 اینچی با کمک هوآوی، و یک دستگاه 5.2 اینچی با کمک این تولیدکننده کره‌ای. حالا به خاطر عکس لو رفته‌ای که برای اولین بار در جامعه مجازی گوگل پلاس مخصوص گوشی Nexus در اندونزی منتشر شد، اولین نگاه را می‌توانیم به گوشی Nexus 5 بیندازیم.

این عکس از قسمت پشت نکسوس 5 جدید گرفته شده است. در پایین این دستگاه علامتی دایره‌ای و قرمز رنگ وجود دارد که به نظر می‌رسد لوگوی ال‌جی باشد، که نشان‌دهنده این است، که اگر این عکس معتبر باشد، این گوشی تولید ال‌جی خواهد بود نه تولید هوآوی. در قسمت بالایی لنز دوربین قرار دارد و پایین آن دایره‌ای هم اندازه که به نظر می‌رسد حسگر اثر انگشت باشد. این عکس شباهت زیادی به رندر همین دستگاه توسط ال‌جی دارد که هفته پیش لو رفته بود.

nexus 5 leaked photo

رندرهایی که ادعا می‌شد از Huawei Nexus 6 هستند نیز در همین زمان لو رفتند. رندرهایی که از نمونه‌هایی از گوشی بود که پیش از انتشار برای تولیدکنندگان فرستاده می‌شوند. یک گوشی احتمالی Huawei Nexus برای هر دو شرکت گوگل و هوآوی مفید خواهد بود، دستگاهی که به حضور بیشتر گوگل در چین کمک می‌کند و همچنین به معتبر شدن این برند جوان چینی در آمریکا نیز کمک خواهد کرد. هیچ تاریخی برای عرضه این گوشی‌ها اعلام نشده است اما اطلاعاتی که در جولای گزارش داده شده نشان دهنده این است که احتمالاً این گوشی‌ها در پاییز روانه بازار خواهند شد.

theverge