فلای تودی

کنسول چینی OUYE ، ترکیبی از PS4 و Xbox One !

یک شرکت چینی اقدام به ساخت کنسولی با نام OUYE و به صورت ترکیبی از کنسول های PS4 و Xbox One نموده است! در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

با عرضه کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، گیمرهای زیادی در دو راهی انتخاب یکی از کنسول های PS4 و Xbox One مانده اند و انتخاب یکی از این دو کنسول به کاری دشوار بدل شده است. با توجه به همین نکته هم یکی از شرکت های کپی کار چینی قصد دارد کنسولی بسازد که به نوعی ترکیبی از PS4 و Xbox One باشد!

به گزارش وب سایت Kotaku، این کنسول ترکیبی، OUYE نام خواهد داشت. بله درست است این نام نیز به نظر نوعی کپی کاری بوده و بسیار شبیه نام کنسول اندرویدی Ouya می باشد.

اما قبل از اینکه دچار برداشت اشتباهی شوید، باید بگوییم این کنسول که بدنه آن شبیه PS4 و دسته های آن شبیه دسته های Xbox One می باشد، تنها در ظاهر به شکل این کنسول ها طراحی شده و در عمل قادر به اجرای هیچکدام از بازی های پلی استیشن 4 و یا ایکس باکس وان نمی باشد.

OUYE در واقع یک کنسول کوچک اندرویدی است که توسط شرکت Shenzhen ساخته شده است. با اینکه مشخصات سخت افزاری این کنسول، نسبت به سخت افزار به کار رفته در Ouya، بهتر می باشد ولی باز هم جزو قطعات تاریخ گذشته محسوب می شوند.

OUYE and PS4البته این کنسول هنوز عرضه نشده و برای تهیه بودجه مورد نیاز خود دست به دامن کیک استارتر شده است. البته سازندگان این کنسول بسیار قانع هستند و قرار است با جمع آوری تنها 15000 دلار سرمایه، کار ساخت کنسول را شروع کنند. قیمت هر کنسول نیز در هنگام عرضه، 70 دلار خواهد بود.

نکته خنده داری که در مورد این کنسول وجود دارد این است که، سازندگان آن ادعا کرده اند برای طراحی این کنسول 6 ماه زمان صرف کرده اند! البته شاید آن ها در ابتدا قصد داشته اند یک کنسول کاملا جدید را طراحی کنند، اما بعد پشیمان شده اند و سراغ راحت ترین کار، یعنی کپی کاری رفته اند.

اگر شما هم روزی با این کنسول روبرو شدید، حتما در ذهن داشته باشید که OUYE بر خلاف ظاهر خود که شبیه PS4 و Xbox One می باشد، یک کنسول اندرویدی است و هیچ چیز خاصی برای ارائه کردن ندارد.

attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد