مایکروسافت هماهنگی کرتانا و آفیس 365 را اعلام کرد

Cortana With Office 365
Cortana With Office 365

دستیار دیجیتالی کرتانا اولویت‌های شما را فرا می‌گیرد تا پیشنهادهای مربوط، دسترسی سریع به اطلاعات و نوتیفیکیشن‌های مهم را برایتان فراهم کند. کرتانای ویندوز 10 می‌تواند به شما در خانه، سر کار یا در مسیر کمک کند. مایکروسافت امروز هماهنگی کرتانا با ویندوز 10 و آفیس 365 را اعلام کرد که در نسخه 10158 ویندوز 10 که منتشر شد موجود است. کرتانای ویندوز 10 حالا قادر خواهد بود به آفیس 365 متصل شود و به شما در کارهایتان کمک کند.

چه چیزهای جدیدی در کرتانا و آفیس 365 وجود دارد؟

کرتانا با متصل شدن به آفیس 365 می‌تواند بهتر عمل کند. برای مثال خیلی از ما، سر کار زمان و انرژی زیادی را برای ملاقات هایمان می‌گذاریم. با هماهنگ شدن با آفیس 365، کرتانا می‌تواند به شما کمک کند تا برای ملاقات بعدی‌ تان آماده شوید. همچنین این نرم‌افزار می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد اشخاصی که باید ملاقات کنید به شما بدهد، آخرین اسناد آن‌ها را برایتان به نمایش بگذارد و به شما یاد‌آوری کند که برای اینکه دیرتان نشود باید در چه زمانی و کجا باشید.

کرتانا با استفاده از آفیس 365 می‌تواند به همکاری‌‌های شما کمک کند، برای مثال هنگامی که در حال کار با یکی از همکارانتان هستید، این نرم‌افزار در مدیریت اسنادی که به اشتراک می‌گذارید و ملاقات‌های بعدی با همکارتان به شما کمک می‌کند. همچنین این دستیار صوتی می‌تواند هنگام تماس همکارتان با شما در مورد کارهایتان به شما یاد‌آوری کند.

توانایی هماهنگی کرتانا و آفیس 365 در نسخه‌های دسکتاپ و تبلت ویندوز 10 وجود خواهد داشت. این هماهنگی در نسخه موبایل، کمی دیرتر در همین امسال انجام خواهد شد. اگر شرکت شما با اولین انتشار آفیس 365 هماهنگ باشد، می‌توانید پیش‌نمایشی از هماهنگی کرتانا و آفیس 365 را همین امروز ببینید.

به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد کرتانا را با تمام سرویس های خود ادغام کند و باید منتشر حضور این دستیار صوتی در تمام محصولات مایکروسافت باشیم.

منبع:microsoftnews