نسخه آزمایشی دستیار صوتی کرتانا برای اندروید منتشر شد

cortana android
نسخه آزمایشی دستیار صوتی کرتانا برای اندروید

نسخه‌ای ابتدایی از اپلیکیشن کرتانا برای اندروید ماه پیش فاش و منتشر شد. اما حالا این شرکت در حال انتشار رسمی این اپلیکیشن است. مایکروسافت امروز نسخه آزمایشی (بتا) این اپلیکیشن را برای دانلود و نصب در اندروید منتشر کرد. این کمپانی از زمان انتشار کرتانا در ماه پیش در حال بهبود و کار کردن روی این اپلیکیشن برای اندروید بوده است. یکی از بزرگ‌ترین قابلیت‌های اضافه شده به کرتانا این است که با زدن دکمه home در گوشی های اندرویدی این دستیار صوتی جایگزین Google Now‌ می‌شود.

cortana android

در حالی که نسخه ویندوز کرتانا از قابلیت «هی کورتانا» پشتیبانی می‌کند» به دلیل تفاوت عظیم گوشی‌های اندرویدی و عدم امکان گوش دادن به پیام‌های صوتی در همه حال این امکان برای اندروید غیر فعال است.

مانند نسخه ویندوز این دستیار صوتی، کرتانا در اندروید نیز به شما اجازه می‌دهد که به دفترچه یادداشت‌تان دسترسی داشته باشید و اطلاعاتی که در مورد شما ذخیره می‌شود را کنترل کنید، و همچنین گزینه رستوران‌های نزدیک به شما، خبرها، مطالب ورزشی، آب و هوا و غیره نیز وجود دارد.در حال حاضر کرتانای اندروید به صورت آزمایشی برای کاربران امریکایی در گوگل پلی استور موجود است و قطعا به زودی مایکروسافت آن را به صورت عمومی منتشر خواهد کرد.

 

theverge