کورتانا هندی ؛ نسخه ویژه دستیار صوتی مایکروسافت مخصوص کشور هندوستان

بر اساس آخرین گزارش ها از بروزرسانی ویندوز ۱۰، مایکروسافت توانسته است تا با موفقیت کورتانا هندی را برای کاربران بی شمار هندی‌اش در قالب یک پک بروزرسانی عرضه نماید.

به گفته مایکروسافت حالا زمان آن فرا رسیده است تا کاربران کشور پهناور هندوستان بتوانند از کورتانا هندی که به صورت بومی درآمده است لذت ببرند. این اپلیکیشن به صورت اختصاصی و با استفاده از اطلاعات مخصوص هند (از قبیل مسابقات کریکت و..) تهیه شده است.

این شرکت برای نخستین بار در روز پنجشنبه این خبر را اعلام کرد و همچنین گفته است که با مرور زمان به بهبود پشتیبانی از صداها و لهجه های مختلف هندوستان خواهد رسید که باید در بروزرسانی های بعدی منتظر آن بود.

کورتانا حالا قدرت شناسایی آداب و رسوم و همچنین جشن های ملی و مذهبی هند را به خوبی کاملاً می‌شناسد. به عنوان مثال می‌داند که دیوالی چیست. (دیوالی یک جشنواره پنج روزه هندوها است که در سراسر هند اجرا می‌شود و تاریخ اجری آن به زمانهای پیش از تاریخ بازمی‌گردد)
از دیگر ویژگی های کورتانا هندی می‌توان به کمک کردن کاربران در جهت پیدا کردن و رزرو بلیط سینماها و تئاترها با استفاده از اپلیکشن BookMyShow خودش و گرفتن عکس همراه با قرار دادن صوت بر روی آن اشاره کرد.
همچنین کورتانا توانایی نمایش ایمیل ها را به کاربر دارد و می‌تواند برنامه های مورد نظر کاربر را برای او یادآوری کنند.

لازم به ذکر است در ابتدا کورتانا به عنوان یکی از ویژگی های ویندوز فون ۸٫۱ معرفی شد، اما با آمدن ویندوز ۱۰ شاهد این دستیار صوتی بی نظیر بودیم که به همراه این ویندوز منتشر شد.
باید دید مایکروسافت در بروزرسانی های آینده خودش چه برنامه ای برای کورتانا خواهد داشت.