کورتانا سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس را بدون دستاورد خاصی ترک می‌کند!

مایکروسافت که زمانی با صرف هزینه زیاد بر روی دستیار صوتی هوشمند خود موسوم به کورتانا قصد داشت حیطه کاری این دستیار دیجیتالی را از سری بازی‌های هیلو (Halo) به سراسر دنیای مجازی گسترش دهد، ظاهراً در این هدف ناکام شده و قصد دارد به زودی کورتانا را از اندروید و آی او اس حذف کند! با دیجی رو همراه باشید.

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده و مطالب ارائه شده در صفحه‌ی پشتیبانی کورتانا، مایکروسافت تا چند ماه دیگر و در برخی مناطق، قصد دارد دستیار مجازی خود را از سیستم‌عامل‌های همراه گوگل و اپل یعنی اندروید و آی او اس، حذف کرده و تنها ویندوز 10 و آفیس 365 را به عنوان خانه کورتانا در نظر بگیرد. در این مسیر حتی یک به‌روزرسانی جدید هم برای لانچر اختصاصی مایکروسافت عرضه خواهد شد تا رسماً به فعالیت کورتانا در اندروید پایان دهد.

مایکروسافت پیش از این و پس از ناکامی‌هایی که در عرصه گوشی‌های هوشمند داشت، سیستم عامل ویندوزفون را کنار گذاشت و سعی کرد تا بر روی توسعه اپ‌های اندرویدی و آی او اس متمرکز شود. اما ظاهراً ردموندی‌ها در این مسیر هم به در بسته خورده‌اند و حداقل از موفقیت دستیار مجازی خود در سیستم عامل شرکت‌های رقیب ناامید شده‌اند.

با این اوصاف به نظر می‌رسد، دستیار صوتی کورتانا از این پس تنها بر روی سیستم عامل ویندوز 10 به کاربران مایکروسافت خدمت رسانی خواهد کرد و کسانی که خواهان استفاده از آن باشند چاره‌ای جز کوچ کردن به پلتفرم‌های این شرکت نخواهند داشت. تصمیمی که به نظر نمی‌رسد در آینده به نفع مایکروسافت و دستیار صوتی این شرکت باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع windowscentral
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها