گوشی های آینده مایکروسافت نوع جدیدی از تلفن های همراه هوشمند خواهند بود

گوشی های آینده مایکروسافت نوع جدیدی از تلفن های همراه هوشمند خواهند بود

در سال 2016 مایکروسافت فعالیت زیادی در بخش ساخت تلفن های همراه نداشت، اما همه انتظار دارند که در سال جدید این شرکت گوشی سوپر-پرچمدار خود را عرضه کرده و دوباره سیستم عامل ویندوز موبایل را زنده کند.

ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که گوشی جدید این شرکت یک دستگاه انقلابی خواهد بود، به تازگی نیز کریس کاپوسلا (Chris Capossela) مدیر ارشد بازاریابی مایکروسافت اطلاعات بیشتری از این گوشی در اختیار رسانه‌ها قرار داده است. مایکروسافت تلاش دارد تا نسل جدید گوشی‌های این شرکت نوع جدیدی از تلفن های همراه باشند، یعنی دقیقا همان اتفاقی که با عرضه‌ی سرفیس به وقوع پیوست.

به همین دلیل انتظار می‌رود که گوشی‌های “سرفیس فون” چیزی بیش از یک تلفن همراه باشند. پیش از این شایعه شده بود که این دستگاه‌ها طوری طراحی شده‌اند که هم به عنوان یک گوشی و هم یک کامپیوتر قابل استفاده باشند.

در تماس رادیوئی که کریس کاپوسلا با شبکه‌ی “Windows Weekly” برقرار کرد، وی صحبت های گذشته‌ی ساتیا نادلا را تکرار، و اعلام کرد که این شرکت در تلاش است تا علاوه بر همکاری با سایر تولیدکنندگان برای ساخت دستگاه‌های فوق‌العاده‌ی جدید، امکانات تازه‌ای به نسخه‌ی موبایل ویندوز 10 برای استفاده در این دستگاه‌ها اضافه کند.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت در تلاش است تا دستگاهی کاملاً جدید تولید کند و قرار نیست تا فقط یک گوشی قدرتمند برای رقابت با آیفون یا پرچمداران اندرویدی توسط این شرکت معرفی شود.

Surface Family
Surface Family

به گفته‌ی آقای کاپوسلا هنگامی که مایکروسافت تصمیم می‌گیرد تا سخت افزار جدیدی مثل سرفیس استودیو، سرفیس بوک یا سرفیس پرو تولید کند، هدف اصلی این شرکت ارائه‌ی محصولی است که کاملا جدید بوده و هیچ مشابه‌ای در بازار نداشته باشد. این محصول باید بازارهای جدیدی ایجاد کرده و خانواده محصولات مایکروسافت را توسعه دهد.

وی ادامه داد که گوشی های آینده‌ی مایکروسافت دستگاه‌هایی هستند که هیچ مشابه‌ای در بازار ندارند. اطلاعات بیشتری از این دستگاه جدید وجود ندارد، اما با توجه به زمزمه هایی که از این شرکت به گوش می‌رسد احتمالا باید منتظر خبرهای بزرگی در زمینه‌ی گوشی‌های هوشمند باشیم. متاسفانه مایکروسافت در مورد زمان عرضه‌ی این گوشی‌ها هیچ اطلاعاتی منتشر نکرده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید