نسبت صفحه نمایش به بدنه در گلکسی اس 8 بیش از 90 درصد خواهد بود!

گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج در حال حاضر قدرتمندترین گوشی‌های هوشمند سامسونگ به حساب می‌آیند. گلکسی نوت 7 در آگوست گذشته معرفی شده بود، اما شرکت کره‌ای مجبور شد دو بار نسبت به فراخوانی آن اقدام کند و در نهایت تصمیم به توقف تولید آن بگیرد. سامسونگ هنوز نتوانسته مشکل اصلی این دستگاه را شناسایی کند و هم چنان در پی یافتن آن می‌باشد. در هر حال باید گفت که گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج علی‌الخصوص به خاطر فراخوانی گلکسی نوت 7، هم چنان دارای فروش فوق‌العاده‌ای هستند. سامسونگ به شدت در تلاش برای فراموشی ناکامی گلکسی نوت 7 می‌باشد و خریداران امیدهای زیادی برای اسمارت فون گلکسی اس 8، که انتظار می‌رود در یک چهارم نخستین سال 2017 و احتمالاً در همایش جهانی موبایل (MWC) بارسلونا عرضه گردد، دارند.

بیشتر بخوانید:

تاکنون شایعاتی را در مورد گلکسی اس 8 شنیده‌ایم، هر چند به عقیده‌ی برخی صحبت از این گوشی هوشمند کمی زود می‌باشد. در هر حال، امروز شایعه‌ی دیگری را از کشور کره‌ی جنوبی شنیدیم که ادعا می‌کند سامسونگ در تولید کهکشانی پرچم‌دار خود، از صفحه‌ی نمایشی با فناوری OLED و تقریباً تمام صفحه استفاده خواهد کرد. این صفحه‌ی نمایش قرار است تقریباً بدون حاشیه در بالا و پایین و کناره‌های خود باشد؛ یک پنل OLED لبه به لبه که جلوه‌ی چشم‌نوازی را به این اسمارت فون خواهد داد. این شایعه بر اساس اظهارات یکی از محققین سامسونگ در زمینه‌ی صفحه‌های نمایش مخابره شده است. البته این محقق کره‌ای اشاره‌ای نسبت به استفاده‌ی از صفحه‌ی نمایش تمام صفحه در گلکسی اس 8 نکرده است. پارک وون سانگ (Park Won-sang) به عنوان مهندس ارشد در سامسونگ مشغول به کار است و در این باره گفته است: «قسمت تولید صفحه‌ی نمایش سامسونگ، پنل تمام صفحه‌ای را تا سال آینده تولید خواهد کرد که نسبت آن به بدنه (نسبت صفحه‌ی نمایش به بدنه‌ی دستگاه) بیش از 90 درصد خواهد بود.»

با در نظر گرفتن تمام احتمالات، باید بگوییم که شانس بسیار بالایی برای استفاده‌ی از این صفحه‌ی نمایش تمام صفحه در گلکسی اس 8 توسط شرکت سامسونگ وجود دارد. مگر این که شرکت کره‌ای تصمیم داشته باشد تا صفحه‌ی نمایش مذکور را در یک چهارم دوم یا نیمه‌ی دوم سال 2017 عرضه کند که در این صورت می‌توانیم شاهد استفاده‌ی از این صفحه‌ی نمایش در گلکسی نوت 8 باشیم (اگر شایعات گذشته صحت نداشته باشند و سامسونگ با برند «نوت» خداحافظی نکند). در حال حاضر، متوسط نسبت صفحه‌ی نمایش به بدنه در گوشی‌های هوشمند امروزی، حدود 80 درصد می‌باشد. آقای وون سانگ هم چنین گفته است که سامسونگ تصمیم دارد تا در سال‌های آتی، به نسبت صفحه‌ی نمایش به بدنه‌ی 99 درصد هم نزدیک شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید