به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 با نام Creator’s Update بهار سال آینده میلادی به رایگان عرضه خواهد شد

می‌توان گفت ستاره رویداد امروز مایکروسافت، رایانه هیبریدی جدید سورفیس استودیو (Surface Studio) بوده است. اما در عین حال باز هم رویداد مایکروسافت حول محور ویندوز 10 شکل گرفته بود. در رویداد امروز، این شرکت جزئیات جدیدی در مورد نسخه بعدی به‌روزرسانی ویندوز 10، ملقب به Creator’s Update را ارائه کرد. یکی از قابلیت‌هایی که مایکروسافت به آن اشاره نمود، نسخه سه بعدی یا 3D نرم‌ افزار Paint بود که امکان اسکن اشیاء از دنیای واقعی و انتقال آنها به یک محیط سه بعدی را فراهم می‌کند.

مگان ساندرز (Meghan Saunders) از مسئولان مایکروسافت در این باره گفته: “اگر می‌خواهیم تا همه بتوانند محتوای سه بعدی تولید کنند، باید این کار را همانند عکس گرفتن، ساده کنیم”. این اپلیکیشن جدید به شما امکان می‌دهد تا اشیاء واقعی را اسکن کرده و آن‌ها را به عنوان مدل‌های کاملاً سه بعدی وارد Paint نمایید. وی نحوه اسکن اشیاء سه بعدی را به صورت عملی نیز نشان داد و در حالی که یک گوشی هوشمند در دست داشت به آرامی دور یک قلعه شنی گام برداشت و به وسیله گوشی خود آن را به صورت یک مدل سه بعدی اسکن نمود. پس از اسکن اشیاء به این روش می‌توان آن‌ها را در قالب فرمت‌هایی ذخیره نمود که بعداً به سادگی قابل پرینت سه بعدی باشد.

همچنین یک انجمن جدید هم برای کاربران در نظر گرفته شده تا بتوانند با مراجعه به آن‌ ساخته‌های دیگران را مشاهده کرده و در مورد آن‌ها نظر دهند. به علاوه می‌توان به کمک هدست واقعیت مجازی مایکروسافت یعنی هولولنز (Hololens)، این مدل‌های سه بعدی را با دید 360 درجه و از زوایای گوناگون مشاهده نمود. حتی امکان استفاده از این مدل‌ها در نرم افزار PowerPoint نیز میسر خواهد بود.

به‌روزرسانی Creators Update برای ویندوز 10حال که صحبت از هدست واقعیت مجازی هولولنز شد بد نیست اشاره کنیم که مایکروسافت یک اپلیکیشن جدید با نام HoloTour هم برای کاربران این هدست در نظر گرفته و با استفاده از آن کاربران قادر خواهند بود تا به گشت و گذار و تعامل در شهرهای مختلف دنیا بپردازند. البته با وجود اینکه این اپلیکیشن برای هولولنز طراحی شده است، اما امکان استفاده از آن در سایر هدست‌های واقعیت مجازی متداول نیز وجود خواهد داشت. مایکروسافت همچنین اشاره کرد که هدست‌های مبتنی بر هولولنز توسط کمپانی‌های Dell، HP، Lenovo و سایر سازندگان، طراحی شده و به زودی راهی بازار خواهند شد.

برای گیمرها نیز مایکروسافت خبرهای خوبی داشت. ابتدا اینکه یک ویژگی جدید همانند سرویس Twitch برای ویندوز 10 طراحی شده و با فشردن کلیدهای ویندوز و G می‌توان روند انجام بازی‌های Xbox خود را به صورت زنده پخش نمایید. ویندوز لایو به صورت خودکار دوستان شما را از پخش گیم پلی بازی شما آگاه می‌کند و آن‌ها می‌توانند به صورت همزمان نظرات خود را نیز برایتان ارسال کنند.

مایکروسافت از برنامه‌های جدید خود برای ارتقای جنبه‌های اجتماعی ویندوز 10 نیز پرده برداشت. قابلیت به اشتراک گذاری ویندوز 10 پس از این شما را به نزدیک‌ترین اتصال‌ها هدایت کرده و امکان به اشتراک گذاری مواردی همچون مدل‌های سه بعدی اشاره شده را بسیار راحت‌تر از قبل خواهد کرد.

به‌روزرسانی Creator’s Update برای ویندوز 10 در فصل بهار 2017 به عرضه عمومی گذاشته خواهد شد، اما کاربران اینسایدر می‌توانند زودتر و از هفته آینده این به‌روزرسانی را دریافت کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید