اپلیکیشن ایکس باکس در ویندوز 10 بروزرسانی شد

streaming xbox one to windows 10

بروزرسانی اپلیکیشن ایکس باکس ویندوز 10 هم اکنون و در راستای وعده ای که مایکروسافت نسب به ارائه مرتب بروزرسانی اپلیکیشن های ویندوز 10 داده بود، در دسترس عموم قرار گرفته است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

همانطور که حتما اطلاع دارید مایکروسافت به تازگی آخرین نسخه از سیستم عامل خود با نام ویندوز 10 را منتشر کرده است و در این نسخه تاکید ویژه ای بر هماهنگ سازی ابزارهای مختلف مبتنی بر این سیستم عامل داشته است. علاوه بر رایانه های شخصی، تبلت ها و گوشی های هوشمند، مایکروسافت قصد دارد تا نسخه ای از ویندوز 10 را برای کنسول نسل هشتمی خود یعنی ایکس باکس وان نیز ارائه نماید.

در حالی که قرار است نسخه پیش نمایش سیستم عامل ویندوز 10 برای اجرا بر روی کنسول ایکس باکس وان، ماه آینده در اختیار تست کننده ها قرار بگیرد، امروز یک بروزرسانی جزئی برای اپلیکیشن ایکس باکس ویندوز 10 عرضه شد. بروزرسانی ماه اوت اپلیکیشن ایکس باکس به کاربران ویندوز 10 اجازه می دهد تا از این به بعد، بازی های کنسول ایکس باکس وان را با کیفیت 1080p و نرخ فریم 60fps بر روی سیستم ویندوزی خود استریم نمایند. البته پیش از این و در هفته گذشته تنظیماتی مخفی کشف شد که می توانست این قابلیت را بر روی ویندوز 10 فعال نماید. حال مایکروسافت این ویژگی را به صورت عمومی در دسترس قرار داده و همه کاربران می توانند از آن استفاده کنند. با این حال مایکروسافت خاطر نشان کرده است که ویژگی استریم بازی های ایکس باکس وان، برای کاربرانی که از یک شبکه خانگی با پهنای باند کافی استفاده می کنند، عملکرد خوبی خواهد داشت.

Xbox One Windows 10در تستی که وب سایت The Verge انجام داده است، بروزرسانی اخیر باعث افزایش قابل ملاحظه کیفیت استریم بازی ها شده است ولی به نظر می رسد نسبت به حالت 720p پیشین، از کندی و وقفه بیشتری رنج می برد. در کنار بهبودهایی که در زمینه استریم بازی ها صورت گرفته است، مایکروسافت قابلیت کنترل اعلان های بازی و گروه را نیز به اپلیکیشن ایکس باکس وان در ویندوز 10 اضافه کرده است. در کنار این موارد، پیشرفت های دیگری مانند قابلیت اضافه کردن بازی ها به مجموعه شخصی و همچنین امکان مقایسه اچیومنت های کاربر با دوستان خود، نیز در این بروزرسانی دیده می شود.

theverge