اتصال مجدد اینترنت کشور به صورت محدود آغاز شد

به گزارش دیجی رو و به نقل از خبرگزاری ایسنا، با گذشت پنج روز از قطعی اینترنت، ارتباطات اینترنت به صورت محدود برای برخی مراکز و برخی استان‌های کشور برقرار شده است.

همان طور که حتماً مطلع هستید، در پی افزایش بهای بنزین و اغتشاشاتی که در برخی شهرها ایجاد شده بود، شورای امنیت کشور تصمیم به قطع اینترنت گرفت تا اغتشاشگران امکان سوء استفاده از این فضا را نداشته باشند. البته در طول این مدت دسترسی به وب‌سایت‌های داخلی از جمله بانک‌ها و ادارات دولتی، خبرگزاری‌های داخلی و و ظاهراً تمامی‌ وب‌سایت‌هایی که از سرورهای داخلی بهره می‌بردند، مهیا بوده و مشکلی در زمینه اینگونه خدمات وجود ندارد.

اتصال اینترنت

حال، پس از گذشت پنج روز از قطع اینترنت و خبرهای پراکنده ای که در خصوص اتصال قریب الوقوع آن به گوش می رسید، اینترنت ثابت برخی دانشگاه‌های بزرگ از جمله تهران، شریف، علامه طباطبایی‌، شهید بهشتی، امیر کبیر، خواجه نصیر و برخی دیگر از مراکز دانشگاهی وصل شده است. علاوه بر این برخی گزارش‌های تایید نشده حاکی از این است که اینترنت برخی شرکت‌های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی نیز در حال وصل شدن است. البته تا لحظه انتشار این خبر هنوز محدودیت بسته‌های اینترنتی خطوط تلفن همراه برقرار بوده و دسترسی به شبکه جهانی از این طریق امکان پذیر نیست.

در گزارشی دیگر نیز گفته شده از دقایقی قبل اتصال اینترنت در استان هرمزگان جهت استفاده شرکت های خدماتی و تجاری برقرار و شبکه‌های پیام رسان خارجی نظیر “واتس اپ” و “اینستاگرام” در دسترس قرار گرفته اند.

یک منبع آگاه ضمن تأیید این خبر، افزوده: تاکنون اینترنت شرکت های تجاری و خدماتی تمامی شرکت های اینترنتی در استان هرمزگان متصل شده است اما زمان دقیق اتصال مشترکان خانگی مشخص نیست.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها