توان باتری موبایل خود را در امگا باتری شارژ کنید

شارژر انواع گوشی موبایل

انجام شارژ مجدد در گوشی­های موبایل، یک توانایی با ارزش و مهم است. به همین جهت برای منبع تغذیه گوشی­های همراه از پیشرفته ترین مدل باتری موجود که باتری­های لیتیوم یونی نام دارند استفاده شده است که از قابلیت شارژ شدن برخوردار هستند. حال شرکت­های تولید کننده، نسبت به مصرف هر گوشی موبایل یک باتری با ظرفیت و بازدهی مناسب با آن گوشی درون آن جای داده­اند که با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. شما وقتی گوشی موبایلی را خریداری میکنید بعد از باز کردن جعبه، کمپانی تولید کننده شارژری مناسب با باتری گوشی شما به همراه یک کابل در اختیار شما قرار داده است.

اگر باتری گوشی شما فست شارژ باشد، شما یک شارژر فست شارژ در اختیار خواهید داشت و اگر گوشی با باتری معمولی خریداری کرده باشید یک شارژر معمولی در جعبه می‌بینید که هر کدام دارای میزان آمپر خروجی خاص به خود هستند.

از آنجا که نگهداری صحیح و درست شارژر و باتری به یکی از دقدقه­های مصرف کنندگان تبدیل شده مطالبی در جهت طولانی­تر شدن عمر باتری و شارژر شما عنوان می‌کنم که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

استفاده صحیح از باتری و شارژر

امگا باتریبا ورود باتری­های لیتیوم یونی به بازار که دارای حساسیت کمتر و مقاومت بیشتری نسبت به مدل‌های قدیمی هستند عمل آسیب دیدن و باد کردن باتری، به طور چشمگیری کاهش یافته است. اما با انجام بعضی فعالیت­های اشتباه عمر این باتری­ها کمتر می‌شود و یا در هنگام شارژ شدن یا نگهداری شارژ به مشکل می‌خورند.

یکی از عوامل قابل توجه در استفاده درست از شارژر و باتری این است که سعی کنید به هیچ عنوان هنگامی که گوشی شما به شارژر متصل و در حال شارژ شدن است با آن کار نکنید و اجازه دهید شارژ گوشی کاملا پر شود و سپس آنرا به کار بگیرید. انجام این عمل باعث داغ شدن گوشی و با گذشت زمان بازدهی باتری شما را کاهش می‌دهد. این عمل با آسیب دیدن کابل گوشی هم رابطه­ی مستقیم دارد.

شارژر را بعد از اینکه گوشی شما کاملا شارژ شد از پریز برق جدا کنید، اتصال بیش از حد شارژر به پریز برق می‌تواند عمر شارژر شما را کاهش دهد. شارژر خود را به دیگر دستگاه­ها که برای آن مناسب نیستند متصل نکنید و همچنین گوشی خود را با دیگر شارژر­ها شارژ نکنید. همانطور که گفته شد شارژرها دارای خروجی­های متفاوتی هست.

از دیگر نکات و مهم­ترین نکات در این زمینه استفاده از شارژرها و کابل­های اصلی است. از آنجا که شارژر و کابل از موارد مصرفی گوشی­های موبایل هستند، بسیاری افراد سود جو مدل­های تقلبی و بی کیفیت این وسیله را وارد بازار کرده و با قیمت کمتر به فروش می‌رسانند. مشکل بسیاری از مصرف کنندگان تشخیص شارژر و کابل اصلی از تقلبی است که در ادامه به نکاتی در این مورد می‌پردازیم.

تشخیص شارژر و کابل اصلی

در زمان خرید شارژر اولین چیزی که مشاهده می‌کنید مشخصات ظاهری آن است که با مقداری توجه به آن می‌توانید اصلی یا تقلبی بودن شارژر را تشخیص دهید. در مدل‌های تقلبی، کیفیت چاپ مقادیر روی شارژر و همچنین لوگوها و دیگر عوامل مث کیفیت و دقت ساخت کمتر است. در مدل‌هایی که بسیار کیفیت مشابهی دارند مقادیری حذف و یا اضافه بر سازمان چاپ شده و یا لوگو­ها در جای اصلی خود قرار ندارند.

بنابراین هنگامی که قصد خرید شارژر جدید را داشتید، سعی کنید مدل اصلی خود را که آسیب دیده همراه خود ببرید و این نکات را در مورد شارژر مورد نظر، مورد توجه قرار دهید تا بتوانید شارژر اصلی را از تقلبی تشخیص دهید.

در رابطه با کاب شارژر می‌توان به این مورد اشاره کرد که کابل­های تقلبی مشکل اندارزه و یا سایز محل­های اتصال را دارند. به عنوان مثال وقتی سعی میکنید کابل را به شارژر یا گوشی متصل کنید متوجه میشوید این عمل به سختی انجام می‌شود که به این معنی است که ورودی­های کابل بزرگتر از حد معمول هستند. همچنین کابل­های تقلبی بعد از اتصال در محل اتصال به گوشی و یا سری شارژر داق میکنند.

همچنین شارژرها و کابل­های فیک با سرعت کمتری گوشی شما را شارژ می‌کنند، شما با توجه به این موضوع هم می‌توانید آنها را تشخیص دهید.

برای خرید و تهیه شارژرها با کابل­های اصلی، امگا باتری را به شما پیشنهاد می‌کنیم. تمام محصولات این وب سایت اصلی و دارای ضمانت تعویض و حتی عودت وجه هستند.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها