فلای تودی

اولین پخش تلویزیونی با کیفیت 8K در ژاپن شروع شد!

بسیاری از ما با تلویزیون‌هایی با کیفیت پایین و پر از برفک بزرگ‌ شده‌ایم و زمانی که به تلویزیون‌های الان نگاه می‌کنیم، تفاوتی بسیار عمیق را حس می‌کنیم. رنگ‌های عمیق و غنی باعث می‌شوند که حس کنیم افزایش کیفیت صفحه‌های نمایش بدون هیج محدودیتی پیشرفت می‌کنند و به زودی به میزانی می‌رسند که چشم انسان قدر به تفکیک آن‌ها نخواهد بود!

بسیاری از افراد می‌گویند که کیفیت 4k همان میزانی‌ست که بیشتر از آن برای چشم انسان قابل تفکیک نیست؛ اما همیشه کسانی هستند که دوست دارند مرزهای تکنولوژی را جا به جا کنند. در ژاپن، شرکت NHK شروع به پخش اولین اجرای تلویزیونی ماهواره‌ای با کیفیت 8K کرده و اولین فیلم پشتیبانی شده هم 2001: A Space Odyssey خواهد بود. به گزارش BBC، شرکت وارنر بروز نگاتیوهای اصلی فیلم را به طور خاص برای این پخش در ژاپن اسکن کرده است.

با توجه به این، ما نمی‌دانیم که هدف از پخش با چنین کیفیت بالایی چه می‌تواند باشد؛ در حال حاضر، حتی 4K هم به اندازه‌ی رزولوشن فول اچ دی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و آمار استفاده از 8K از آن هم بسیار کمتر است؛ این به این معنی است که کسانی که واقعا می‌توانند از کیفیت فوق‌العاده‌ی این برنامه‌ها استفاده کنند بسیار اندک است. علاوه بر این، تعداد صفحه‌ نمایش‌های 8K موجود در بازار چندان زیاد نیستند؛ هرچند شرکت‌هایی همانند LG، شارپ، سونی و سامسونگ در حال کار روی آن هستند.

اولین پخش تلویزیونی با کیفیت 8K در ژاپن شروع شد!

قیمت این تلویزیون‌ها نیز چندان ارزان نیست؛ به طور مثال، مدل Super Hi Vision شارپ احتمالا قیمتی در حدود 6600 دلار خواهد داشت؛ با این حال، شبکه‌ی NHK می‌داند که برای آینده محدودیتی وجود ندارد و از الان خود را برای آن آماده می‌کند.

منبع Ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها