با مزایای خرید ویندوز اصل آشنا شوید

شاید بسیاری از کاربران به خاطر این که تا کنون از ویندوز اورجینال و اصل استفاده نکرده اند، با مزایای خرید ویندوز اصل آشنا نباشند. اما باید بدانید که استفاده از ویندوز اورجینال آنقدر مزایا به همراه دارد که احتمالاً پس از مطالعه کامل این مطلب، اقدام به خرید لایسنس ویندوز اورجینال خواهید کرد. مواردی مانند افزایش پایداری سیستم عامل، کاهش احتمال ویروسی شدن کامپیوتر و دریافت آپدیت‌های جدید تنها بخشی از این مزایا هستند. برای آشنایی با این نکات تا انتها با ما همراه باشید.

مزایای خرید ویندوز اصل

استفاده از ویندوز اورجینال باعث خواهد شد که افراد به برخی امکانات و مزایا دسترسی داشته باشند. از مهم ترین مزایای خرید ویندوز اورجینال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. در ادامه اگر به دنبال خرید ویندوز اورجینال هستید به این صفحه مراجعه کنید.

ثبات و پایداری بیشتر ویندوز

اولین و شاید یکی از مهم ترین مزایای خرید ویندوز اصل، افزایش ثبات و پایداری سیستم عامل است. باید بدانید که نسخه‌های کرک شده از میزان ثبات و پایداری بسیار پایین تری در مقایسه با ویندوزهای اورجینال برخوردار هستند.

همین امر سبب می‌شود که این افراد نیاز داشته باشند تا در بازه‌های زمانی کوتاه‌ تری ویندوز خود را تعویض کنند. همچنین احتمال مشاهده صفحه آبی (بلو اسکرین) و بسیاری موارد دیگر در نسخه‌های کرک شده ویندوز بیشتر است.

دریافت آپدیت‌ها

یکی دیگر از مزایای خرید ویندوز اصل دریافت آپدیت‌های اصلی و منتشر شده توسط خود مایکروسافت در کوتاه ترین زمان ممکن است. افراد با استفاده از ویندوزهای متفاوت مانند ویندوز 11 اصل و اورجینال می‌توانند بدون نیاز به هیچ اقدامی و تنها با اتصال به اینترنت آخرین آپدیت‌های منتشر شده توسط مایکروسافت را دریافت و نصب کنند. این آپدیت‌ها باعث بهبود عملکرد کلی دستگاه و همچنین کاهش میزان حفره‌های امنیتی خواهد شد.

هماهنگی با دستگاه‌های دیگر

اکنون دیگر در خانه همه افراد دستگاه‌های هوشمند بسیاری موجود هستند. استفاده از ویندوز اصل باعث خواهد شد که بتوانید دستگاه‌های متفاوت را به راحتی با ویندوز خود هماهنگ یا به اصطلاح سینک کنید.

مواردی مانند گوشی‌های تلفن همراه، کنسول‌های بازی ایکس باکس، تلویزیون‌های هوشمند تنها بخشی از دستگاه‌هایی هستند که با داشتن ویندوز اورجینال می‌توانید آن‌ها را به کامپیوتر خود متصل کنید تا از مزایای این کار بهره مند شوید.

دسترسی به مایکروسافت استور

یکی دیگر از مزایای استفاده از ویندوز اورجینال، دسترسی ساده و راحت به مایکروسافت استور است. بسیاری از افراد با گوگل پلی و اپ استور آشنایی دارند. باید بدانید که مایکروسافت استور هم یک فروشگاه مانند این دو مورد است و افراد می‌توانند در آن به راحتی به بسیاری از برنامه‌های مد نظر خود دسترسی داشته باشند و آن‌ها را از استوری امن و مناسب دانلود و نصب کنند.

با مزایای خرید ویندوز اصل آشنا شوید

عدم نیاز به تعویض زودهنگام ویندوز

باید بدانید که ویندوزهای غیر اورجینال به دلیل استفاده از کرک زودتر کند و یا با مشکلات مواجه می‌شوند. این مشکلات شامل موارد مختلفی مانند نرم افزاری، آلوده شدن به ویروس و بسیاری موارد دیگر هستند.

همچنین نصب آپدیت‌های ویندوز ممکن است منجر به از بین رفتن کرک شود و شما مجبور باشید برای ادامه کار با کامپیوتر خود دوباره ویندوز نصب کنید. همین موارد سبب شده تا بگوییم یکی دیگر از مزایای خرید ویندوز اصل، عدم نیاز به تعویض مکرر ویندوز در مدت زمانی کوتاه است.

استفاده از برخی برنامه‌ها

باید بدانید که برخی برنامه‌ها وجود دارند که استفاده از آن‌ها نیاز به داشتن لایسنس ویندوز دارد. استفاده از ویندوز اصل باعث خواهد شد که شما بتوانید این برنامه‌ها را نیز به راحتی روی کامپیوتر خود نصب و از آن‌ها استفاده کنید. البته این مورد را نمی‌توان یک مزیت برای تمام افراد دانست اما زمانی که صحبت از مزایای خرید ویندوز اصل به میان می‌آید باید به آن اشاره کرد.

دسترسی به پشتیبانی مایکروسافت

برخی مواقع افراد در هنگام کار با ویندوز با مشکلاتی مواجه می‌شوند. یکی از راه‌های ساده و مناسب برای رفع این مشکلات، استفاده از پشتیبانی مایکروسافت است. اما کسانی که از ویندوزهای اصل استفاده نمی‌کنند، نمی‌توانند به پشتیبانی مایکروسافت پیام دهند و مشکل خود را مطرح کنند تا راه حل مناسب آن را پیدا کنند.

قابلیت ارتقا به نسخه‌های جدید به صورت رایگان

باید بدانید افرادی که از ویندوزهای اورجینال استفاده می‌کنند، می‌توانند به راحتی نسخه‌های جدید ویندوز را دانلود و نصب کنند تا از آن‌ها به راحتی استفاده کنند. بسیاری از کسانی که از ویندوز 10 اورجینال استفاده می‌کردند، پیام دانلود و نصب ویندوز 11 را مشاهده کرده اند. برای این کار تنها لازم است که این افراد حجم و فضای کافی برای دانلود ویندوز 11 را داشته باشند.

نصب خودکار درایورها

بسیاری از قطعات کامپیوتر مانند کارت گرافیک برای کارکرد صحیح نیاز به نصب درایور دارند. همین امر بسیاری از افراد را با مشکلات متفاوتی مواجه کرده است. اما باید بدانید که در ویندوز 10 و 11 اورجینال این کار اصلاً برای افراد مشکلی به وجود نخواهد آورد. زیرا این عمل به صورت خودکار انجام می‌شود. نصب خودکار درایوها علاوه بر افزایش راحتی نصب ویندوز، سبب افزایش قدرت و بهبود عملکرد کامپیوتر شما خواهد شد.

تفاوت ویندوز اورجینال و کرک شده

باید بدانید که ویندوز کرک شده در ظاهر هیچ تفاوتی با ویندوز اورجینال ندارد. در این میان تنها یک تفاوت بسیار مهم وجود دارد که نباید آن را نادیده گرفت. شما برای استفاده از ویندوز اورجینال از یک شماره سریال استفاده می‌کنید که با آن می‌توانید از ویندوز به راحتی استفاده کنید. اما ویندوزهای کرک شده به جای این شماره سریال از برنامه‌هایی برای شکستن قفل استفاده می‌کنند و همین امر باعث خواهد شد تا بخش امنیتی ویندوز آسیب ببیند.

همین امر موجب خواهد شد که ویندوز با مشکلاتی مواجه شود و همچنین راه برای هکرها و ورود برنامه‌های مخرب به کامپیوتر شما باز شود.

با مزایای خرید ویندوز اصل آشنا شوید

معایب استفاده از ویندوز کرک شده

پس از این که با چندین مورد از مزایای خرید ویندوز اصل آشنا شدید، زمان آن رسیده تا در خصوص برخی از معایب استفاده از ویندوز کرک شده نیز نکاتی را بیان کنیم. از مهم ترین معایب استفاده از ویندوز کرک شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کاهش امنیت به این دلیل که ویندوز کرک شده در حقیقت توسط هکرها فعال می‌شود و استفاده از کرک باعث به وجود آمدن برخی حفره‌های امنیتی در ویندوز خواهد شد.
  • ظاهر شدن پیام استفاده از ویندوز اورجینال در صورت عدم کارکرد صحیح کرک یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند سبب بروز مشکلاتی برای افراد شود.
  • درست است که در ایران قانون کپی رایت به درستی رعایت نمی‌شود اما استفاده از ویندوز کرک شده می‌تواند مشکلات قانونی برای افراد در صورت سفر به کشورهای خارجی به وجود آورد.

جمع بندی

  • آشنایی با مزایای خرید ویندوز اصل باعث شده تا در سال‌های اخیر بسیاری از افراد اقدام به نصب این ویندوز کنند.
  • مواردی مانند افزایش امنیت و پایداری دستگاه، قابلیت استفاده از مایکروسافت استور، رعایت قانون کپی رایت و دریافت ساده آپدیت‌ها را باید مهم ترین مزایای خرید ویندوز اصل دانست.
  • باید بدانید که ویندوزهای کرک شده در حقیقت توسط هکرها منتشر می‌شوند و همین امر سبب خواهد شد تا احتمال این که این گونه ویندوزها با مشکلات امنیتی و هک شدن مواجه شوند، بیشتر باشد.
  • درست است که در ایران قانون کپی رایت رعایت نمی‌شود اما در صورتی که قصد سفر به خارج از کشور را دارید و می‌خواهید لپ تاپ خود را با خود ببرید، بهتر است از ویندوز اورجینال استفاده کنید تا با مشکلات ناشی از نصب ویندوز کرک شده در خارج از کشور مواجه نشوید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها