با ملکانا آشنا شوید؛ پلتفرم آنلاین املاک با پشتیبانی از فناوری واقعیت مجازی

روز گذشته در یک رویداد رسانه‌ای ویژه در هتل اسپیناس تهران، یکی از جدیدترین استارتاپ‌های کشور به نام ملکانا «elkana» معرفی شد.

ملکانا استارتاپی است که به نوعی کار مشاورین املاک را به صورت آنلاین انجام می‌دهد، اما ویژگی‌هایی در خود جای داده است که باعث شده به نسبت مشاورین املاک سنتی و همچنین دیگر سامانه‌های آنلاین املاک کشور متفاوت باشد. ملکانا به صاحبان املاک اجازه می‌دهد که ملک‌های خود را در این سامانه ثبت کرده و در معرض نمایش قرار دهند. متقضایان خرید و اجاره املاک می توانند به ملکانا مراجعه کرده و به لطف فناوری واقعیت مجازی و قبل از بازدید حضوری از ملک، تمامی بخش های ملک مورد نظر را به صورت سه بعدی و 360 درجه مشاهده کنند.

در مراسم روز گذشته، بنیانگذار ملکانا در مورد این استارتاپ توضیحات کاملی داد که در ادامه به صورت خلاصه به آنها می‌پردازیم.

ایده‌ی ساخت ملکانا در ابتدای سال 95 شکل گرفت و در سال 96 زیر ساخت‌های این استارتاپ آماده و پیاده سازی شد. فناوری‌های به کار رفته در ملکانا باعث شد تا این استارتاپ گواهی دانش بنیان را اخذ کند. یکی از ویژگی های مهم ملکانا پشتیبانی آن از فناوری واقعیت مجازی است، سیستمی که حدود 3 سال است در دنیا استفاده می شود.

ملکانا 3 600x334 - با ملکانا آشنا شوید؛ پلتفرم آنلاین املاک با پشتیبانی از فناوری واقعیت مجازی

می‌توان گفت که در حوزه املاک این فناوری برای اولین بار در جهان به صورت گسترده در ملکانا مورد استفاده قرار گرفته و تا به امروز حدود 20 هزار ملک توسط تیم ما تصویربرداری شده است. تصاویر به گونه‌ای ثبت می‌شوند که تمام بخش های ملک از فضای بیرون تا تمامی بخش‌های داخلی، قابل مشاهده باشد. در ملکانا می توانید بدون مراجعه حضوری این تصاویر را مشاهده کنید و در صورتی که عینک واقعیت مجازی نیز داشته باشید، حس خواهید کرد درون ملک مورد نظر در حال قدم زدن هستید. این عینک ها قیمت بسیار کمی داشته و ‌می‌توان با چند ده هزار تومان یکی از آنها را خریداری کرد.

قیمت‌ها در ملکانا به صورت شفاف ثبت می‌شوند و یکی از اهداف این استارتاپ این است که در حوزه املکاک شفاف سازی صورت بگیرد. از همین‌رو مشاورین املاک اجازه ثبت ملک‌های دیگران را نخواهند داشت و سیستم به صاحبان املاک نیز اجازه نمی‌دهد تا ملک های خود را با قیمت های غیر واقعی ثبت کنند.

ملکانا 2 600x358 - با ملکانا آشنا شوید؛ پلتفرم آنلاین املاک با پشتیبانی از فناوری واقعیت مجازی

ملکانا تا به امروز توسط سرمایه گذار های خصوصی و شخصی پشتیبانی شده و هیچگونه حمایت دولتی دریافت نکرده است، حتی باید گفت که بسیاری از ادارات و بخش های دولتی در روند کارکرد این استارتاپ اختلال ایجاده کرده‌اند!

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت ملکانا به آدرس www.melkana.com مراجعه کنید.

منبع تهیه شه در دیجی رو

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.