بزرگترین چالش کدنویسی آنلاین کشور برگزار می‌شود

بزرگترین چالش کدنویسی کشور به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور برنامه نویسان به همت واحدالکترونیکی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. این مسابقه به منظور شناسایی و ارزیابی ظرفیتهای حوزه برنامه نویسی کشور و پرورش استعدادهای خلاق و مبتکر از سوی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می گردد.

چالش کدنویسی آنلاین واحد الکترونیکی «چکاوا» در قالب دو مرحله برگزار می‌شود. در مرحله اول این رویداد شرکت کننده ها می‌توانند از هر زبان برنامه نویسی استفاده کنند و سوالات در این مرحله بصورت الگوریتمی بوده و شامل ۵ سوال (ساده تا چالشی ) می‌باشد. مدت زمان آزمون نیز ۴ ساعت خواهد بود. لازم به ذکرست داوری و نمره‌دهی کدها در این مسابقه، بصورت داوری خودکار با استفاده از سامانه خودکار داوری پروژه ها صورت می گیرد.

اما در مرحله دوم برگزیدگان تنها می‌توانند از دو زبان php و #c استفاده نمایند.

فرآیند ثبت نام از متقاضیان شرکت در این چالش جذاب و آنلاین تا ۴ اسفندماه خواهد داشت. مرحله اول این آزمون ۹ اسفند برگزار می شود و ۲۰ تن از برگزیدگان نیز در مرحله دوم و در تاریخ ۱۵ اسفند به رقابت خواهند پرداخت.

شایان ذکر است زمان اعلام نتایج همزمان با مراسم پایان سال واحد الکترونیکی خواهد بود و به سه نفر برتر این مسابقه به ترتیب ۴، ۳ و ۲ میلیون تومان و همچنین به نفرات چهارم تا بیستم مچ بند هوشمند اهدا خواهد شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به چالش کدنویسی آنلاین واحد الکترونیکی (چکاوا) مراجعه نمایید و با کلیک بر روی گزینه ثبت نام نسبت به ارائه مشخصات و نوع زبان برنامه نویسی مدنظر بپردازند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها