بلاک چین، بیت کوین، اتریوم؛ مثلث قدرتمند تکنولوژی

حتما می‌دانید که سرعت پیشرفت تکنولوژی به صورت تساعدی افزایش می‌یابد و در پی آن تکنولوژی‌های جدید و مختلفی ارائه می‌شوند که اکثرا هدف آن‌ها بهبود و کمک به زندگی مردم است اما بعضا در صورت عدم استفاده صحیح از آنها، می‌توانند برای بشر خطرناک نیز باشند. مثل استفاده از انرژی اتمی برای تولید برق و یا استفاده از آن برای بمب و کشتار جمعی!

بلاک چین؛ فرصت تازه‌ای برای دنیا

تکنولوژی بلاک چین نیز از جمله تکنولوژی‌های جدیدی است که می‌تواند در زمینه‌های مختلف یاری دهنده بشر باشد اما همواره ممانعت و ترسی برای تغییر در هر جامعه‌ای وجود دارد؛ ترس از تازه‌ها! آن جامعه‌ای برنده است که بتواند با آگاه سازی مردمش نسبت به آن تکنولوژی، از مزایای آن بهره ببرد. زمان زیادی نمی‌گذرد که بلاک چین و ارزهای دیجیتال میهمان کشور ما شده‌اند که متعاقبا برای خیلی از کاربران ناشناخته و مبهم است. اینکه تکنولوژی بلاک چین چیست؛ موضوعی است که خود، مقاله‌ای جداگانه می‌طلبد اما همین شناخت اندک خود را مدیون بیت کوین است؛ زیرا این تکنولوژی اولین بار توسط بیت کوین به دنیا معرفی شد.

بیت کوین، ترکیب پول و تکنولوژی

سخت است تا مفهوم جدیدی را جایگزین عادتی کنیم که از بدو تولد طبق آن رفتار می‌کردیم. پول دیجیتالی! هرچند که در حال حاضر داد و ستد پول نقد بسیار کم شده و اکثر مردم از کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنند و پولی را به صورت فیزیکی جا به جا نمی‌کنند. این اتفاق کمکی بود برای درک بهتر بیت کوین که یک ارز دیجیتال است؛ اما ارز دیجیتالی که از پایه و اساس تفاوت‌های بسیار فراوانی با ارزهای رایج سنتی دارد که نیازمند درک بهتر است. در ابتدا آن را با پروژه‌های کلاهبرداری و هرمی اشتباه می‌گرفتند اما این موضوع به حدی عجیب است که شما کامپیوتر را با تفنگ اشتباه بگیرید. به هر حال ارز دیجیتال بیت کوین که از آن صحبت می‌کنیم ممکن است بعدها مانند ریال و تومان به عنوان واحد پولی و روش پرداختی، برایتان ملموس و بدیهی باشد.

اتریوم؛ وزیر ارزهای دیجیتال

پس از همه گیر شدن و آشنایی مردم با ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین؛ بسیاری از علاقمندان و کاربران به معجزه و کاربرد این تکنولوژی و ارزهای دیجیتال پی‌بردند و که اگر شما نیز علاقمند به این حوزه‌اید مطمئن باشید که اتریوم یکی از ارزهای دیجیتالی است که حتما نظر شما را به خود جلب می‌کند. اتریوم تنها یک ارز دیجیتال نیست؛ پلتفرمی است که قابلیت‌های بسیار زیادی دارد که معروف‌ترین آن، قرارداد هوشمند است که انتظار می‌رود به زودی بیشتر از آن بشنوید! ویژگی‌ای که ممکن است فعالیت بسیاری از نهادهای فعلی مانند ثبت احوال، بنگاه‌های املاک، دفتر ثبت اسناد رسمی و… را خودکار کند، طوری که نیاز به مراجعه فیزیکی و یا هیچ نیروی انسانی نباشد.

درست بخوانیم؛ درست بدانیم

قطعا نمی‌شود تکنولوژی بلاک چین، بیت کوین، اتریوم، ارزهای دیجیتال و مطالب مربوط به این حوزه را در یک مقاله اینچنینی به صورت کامل فهمید. عدم وجود منابع درست و موثق فارسی و همچنین کمبود تعداد آن‌ها؛ باعث می‌شود در فهم این تکنولوژی دچار مشکل شوید. وبسایت میهن بلاکچین یک وبسایت تخصصی در زمینه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین است که هر آنچه برای درک بهتر این تکنولوژی لازم است را از طرق مختلف و در سطوح مختلف، آموزش داده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
توجه این مطلب یک رپورتاژ آگهی است
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها