فن‌آوری‌های جدید در تولید تابلو مغازه

تابلو سازی از تابلو مغازه آغاز نشد، بلکه از علائمی که در جاده‌ها و خیابان‌ها برای راهنمایی مسافرین قرار می‌دادند شروع شد. پس‌ازآن بود که تعدادی از رستوران‌های بین‌راهی تصمیم گرفتند مسافران را به‌وسیله تابلو راهنما به سمت رستورانشان هدایت کنند. سپس شروع به ساخت تابلوهایی نمودند که در جلوی درب رستوران برای معرفی منوهای غذا گذاشته می‌شد. این پیشرفت‌ها به‌تدریج تبدیل به تابلوهایی برای سر در مغازه‌ها شد و تابلو مغازه به وجود آمد.

در ایران تابلوها به صورت تابلونویسی به خوشنویسان سفارش داده می‌شد. آن‌ها با رنگ و قلم‌مو بر روی شیشه‌های مغازه متن درخواستی صاحب مغازه را می‌نوشتند. تابلوسازی لاک‌پشت وار پیش می‌رفت تا این‌که تابلو نئون و بعد تابلو حروف برجسته به ایران قدم گذاشت.

تابلوسازی بهزاد یکی از قدیمی‌ترین و پیشرفته‌ترین تابلوسازان در شیراز است. این تابلو سازی در شهرک صنعتی شیراز کارخانه‌ای تأسیس نمود و تابلوسازی را از حرفه به صنعت تبدیل کرد. این شد که تابلو بهزاد با به‌روز نگه‌داشتن مداوم محصولات خود توانست جزو برترین تابلوسازان شیراز قرار بگیرد.

تابلو بهزاد در رده بهترین تابلو سازی‌های تولید کننده تابلو شرکت در تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و دیگر کلان‌شهرها ازنظر فن‌آوری و تکنولوژی است. آوازه تابلوسازی بهزاد فراتر از مرزهای ایران نیز رسیده و سفارشات تابلو بهزاد از تمام نقاط ایران و برخی کشورهای همسایه نشان‌دهنده تبحر و تخصص این تابلوسازی در کار است.

جدیدترین فن‌آوری تولید حروف برجسته ایران:

تکنولوژی و فن‌آوری تابلوها از زمانی پیشرفت چشمگیری نمود که بعد از تابلوهای نئون، تابلو حروف برجسته به ایران آمد. این تابلوها با سرعت چشمگیری بر تنوعشان افزوده شد و تابلوسازان ایرانی با تبحری که در این کار پیدا نمودند، به‌سرعت پیشرفت کردند. در این مبحث قصد داریم به‌طور خلاصه در مورد تابلوهای حروف برجسته توضیحاتی جهت آشنایی شما عزیزان ارائه دهیم.

همه تابلوهای حروف برجسته بخش مشترکی به نام طراحی حروف دارند که به‌وسیله نرم‌افزار انجام می‌شود. پس از طراحی، به‌وسیله دستگاه برش یا CNC حروف برش داده خواهد شد و از این مرحله به بعد ساخت تابلو متفاوت می‌شود.تابلو مغازه

نسل اول تابلوهای حروف برجسته، تابلو چلنیوم است. پس از برش حروف از جنس پلکسی گلاس، نوار چلنیوم (نوعی آلیاژ آلومینیوم) را در لبه‌های حروف می‌چسبانند و سپس آن را بر روی زیرسازی از جنس پی‌وی‌سی که بر روی آن لامپ‌های مخصوص اس ام دی نصب‌شده، قرار می‌دهند.روش ساخت تابلو پلکسی گلاس همانند تابلو چلنیوم است، با این فرق که به‌جای چلنیوم، پلکسی گلاس در لبه‌های حروف قرار می‌گیرد. همچنین روش ساخت تابلو لترمکس نیز همانند دو مدل تابلوی نسل قبل خود بوده ولی به‌جای چلنیوم و پلکسی گلاس، نوار شیشه‌ای و شفاف دورتادور حروف قرار می‌دهند.

ساخت تابلو حروف برجسته رینگی نیز مانند نسل‌های قبل از خودش است ولی نوار دورتادور حروف، از هر جنسی می‌تواند باشد. در ضمن فرق عمده آن این است که نوارها به‌اندازه یک سانت از دورتادور حروف بیرون‌زدگی دارند. تابلو حروف برجسته دوال هم مانند انواع دیگری که ذکر شد ساخته می‌شود. فرق عمده در ساخت آن این است که یک یا دولایه اضافه بر روی حروف آن قرار می‌گیرد تا حالت سه‌بعدی‌تری پیدا کنند. البته ساخت این حروف مختص به تابلو بهزاد است.

تابلو حروف لاکچری با تابلوهای قبلی متفاوت بوده زیرا زمینه تابلو، لایت باکس یا جعبه نور است. این تابلو به دلیل نوردهی بالا طرفداران زیادی دارد. در نهایت تابلو کامپوزیت نیز از ورق کامپوزیت تهیه‌ می‌شود؛ ورق کامپوزیت دولایه فلز است که مابین آن‌ها اتیلن قرار دارد، این لایه‌ها با چسب به هم چسبانده شده‌اند.

جدیدترین فن‌آوری تولید چوب (ترمووود):

تابلو مغازهامروزه تابلو مغازه چوبی و نماهای چوبی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین‌هاست. این چوب به‌وسیله روش‌های حرارتی مقاوم‌سازی می‌شود و شرکت AMDWOOD واردکننده‌ی اصلی ترمووود است؛ این شرکت شریک تجاری تابلوسازی بهزاد محسوب می‌شود. چوب ترمووود به‌وسیله دو بار حرارت دهی و سپس خنک شدن به‌وسیله آب از گزند حشرات و جانوران در امان است و در برابر عوامل جوی و محیطی هیچ‌گونه تغییری پیدا نمی‌کند.

نوآورانه‌ترین طراحی تابلو در تابلوسازی بهزاد:

تابلوسازی بهزاد با بیش از چهل سال سابقه تابلوسازی همواره سعی داشته که با تکنولوژی روز دنیا پیش برود. این تابلوسازی با ساخت حروفی مانند حروف دوال، از دیگر تابلوسازان حروف برجسته پیشی گرفته است. تابلوسازی بهزاد به‌وسیله ساخت تابلو با نورپردازی‌هایی در سطح پروژه‌های بین‌المللی و استفاده از آلیاژهای مقاوم و منحصربه‌فرد، تابلوهایی تولید می‌کند که ازنظر تکنولوژی و نوآوری با رقبای خارجی برابری می‌کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
توجه این مطلب تنها یک رپورتاژ تبلیغاتی است و دیجی رو مسئولیتی در قبال آن ندارد
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها