فلای تودی

هر آنچه که باید برای خرید یک دستگاه جوجه کشی خوب بدانید

امروزه شرایط حاکم بر کشور، افراد بسیاری را  ترغیب به ایجاد یک منبع درآمد کرده است، از این رو کسانی که در زمینه نگهداری و پرورش انواع طیور مشغول بوده اند، برای بالا بردن سرمایه خود به صنعتی کردن فعالیت خود به استفاده از دستگاه جوجه کشی روی آورده اند. در این میان هستند کسانی که به دنبال ایجاد یک منبع درآمد به خرید انواع دستگاه های جوجه کشی از انواع شرکت ها می پردازند، اما متاسفانه این خرید‌ها با توجه به کمبود یا نبود اطلاعات در زمینه جوجه کشی و دستگاه های جوجه کشی صورت گرفته و اغلب با شکست مواجه می شوند. با توجه به موارد گفته شده ما بر آن شدیم تا تمامی فاکتور ها و اطلاعاتی که برای خرید دستگاه لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دستگاه جوجه کشی 126 تایی بلدرچین دماوند

دستگاه جوجه کشیبلدرچین دماوند یکی از شرکت های معروف سازنده انواع دستگاه های جوجه کشی در ایران می باشند.

برای بررسی، می توان به بدنه‌ی دستگاه جوجه کشی 126 تایی خانگی ساخته شده توسط این شرکت اشاره کرد. تمامی خم کاری و برشکاری صورت گرفته در بدنه این دستگاه حاکی از کیفیت بالای آن دارد. البته در بررسی موشکافانه بدنه این دستگاه، باید ذکر کرد که متاسفانه دوجداره بودن آن و همچنین استفاده از یونولیت در بین جدار ها، یکی از ایرادات بزرگ وارد بر آن به شمار می‌رود، چرا که استفاده از یونولیت به عنوان عایق یک اشکال کاملاً آماتور بوده و بعلاوه میان جدار های این دستگاه بعد از 4 یا 5 بار جوجه کشی آلوده شده و یک مکان مناسب برای رشد میکروب ها ایجاد می شود.

مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد سیستم گرمایش دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند است، این شرکت مدعی شده از المنت‌های اسپانیایی در ساخت این سیستم استفاده کرده است، اما متاسفانه این ادعا کاملاً صحیح نیست. چرا که المنت ساخت اسپانیا به کلی در ایران وجود ندارد و تمامی المنت های موجود در بازار و همچنین وارداتی، ساخت کشور چین، ترکیه و یا ساخت داخل هستند. جالب است بدانید که المنت های ترکیه ای نیز به ندرت به ایران وارد می شوند. بنابراین می توان این استنباط را کرد که این ادعای بلدرچین دماوند تبلیغاتی بیش نیست.

سنسور استفاده شده در دستگاه جوجه کشی 126 تایی بلدرچین دماوند برند NTC بوده که یک سنسور خطی است و برای اندازه گیری های دقیق کاربرد آن چنان مناسبی ندارد. قابلیت اتصال به باتری این دستگاه یکی از ویژگی های کاربردی این ماشین جوجه کشی است، چرا که در صورت قطعی برق، پروسه جوجه کشی با مشکلی مواجه نمی شود.

در کل می توان گفت دستگاه جوجه کشی نام برده در عین تبلیغات فراوان این شرکت و استفاده از انواع تجهیزات و سیستم ها هنوز دارای کاستی ها و اشکالات اساسی است.

قیمت دستگاه جوجه کشی 126 تایی بلدرچین دماوند 1400000 تومان می‌باشد.

 

دستگاه جوجه کشی 96 تایی گروه صنعتی اسکندری

دستگاه جوجه کشیگروه صنعتی اسکندری با بیش از 25 سال تجربه یکی از طلایه داران در زمینه طراحی و ساخت انواع دستگاه های جوجه کشی و تجهیزات مرغداری در ایران و خاورمیانه می باشد .

دستگاه جوجه کشی 96 تایی خانگی که با نام ایزی باتور 2 معرف است یکی از پر فروش ترین محصولات این شرکت قلمداد می‌شود و در نگاه اول می توان به بررسی بدنه این دستگاه پرداخت. بدنه‌ی دستگاه جوجه کشی 96 تایی از جنس ABS است. ABS یک نوع پلاستیک بسیار فشرده و با کیفیت است که از 3 نوع پلیمر ساخته می‌شود. وجود این پلیمر ها باعث شده تا بدنه دارای مقاومت بسیار بالا باشد و در عین حال انعطاف پذیری مناسبی در برابر ضربه ناگهانی از خود نشان دهد. علاوه بر این، زیبایی منحصر به فرد بدنه ABS به دلیل وجود همین پلیمر ها است.

سنسور بکار رفته در دستگاه جوجه کشی 96 تایی اسکندری، SHT SENSIRION است که ساخته کشور سوئیس بوده و در زمره برترین سنسور های جهان قرار دارد. از ویژگی های بارز این سنسور، کالیبراسیون آن می باشد که فقط یک بار در خود سوئیس توسط شرکت سازنده انجام گرفته و برعکس بسیاری از سنسور های بی کیفیت به کالیبراسیون مجدد نیازی ندارد. کیفیت و دقت بسیار بالای این سنسور باعث شده تا برترین شرکت های سازنده دستگاه جوجه کشی در دنیا مانند آرکام از این سنسور ها در دستگاه های خود استفاده نمایند.

یکی دیگر از ویژگی های بارز این دستگاه ستر هچر همزمان آن می باشد . این ویژگی باعث می شود زمانی که تخم ها در سبد هچ قرار دارند شما بتوانید دیگر تخم های نطفه دار را در شانه ها برای گذراندن دوران ستر قرار دهید .

این دستگاه دارای قابلیت اتصال به باتری خودرو برق اضطراری می باشد. وجود این قابلیت در یک دستگاه جوجه کشی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که در صورت قطعی برق و بالا پایین شدن دما تمامی تخم های نطفه دار در حال جوجه کشی از دست می روند. این ویژگی دستگاه باعث شده تا در صورت وقوع هرگونه مشکل و قطع شدن برق، شما بتوتنید خیلی راحت دستگاه را به برق اضطراری یا باتری خودرو وصل کنید و پروسه جوجه کشی را ادامه دهید .

قیمت دستگاه جوجه کشی 96 تایی اسکندری 1200000 تومان می باشد.

 

دستگاه جوجه کشی M-84 گروه طیوران صنعت فاخته

دستگاه جوجه کشیگروه طیوران صنعت فاخته یکی دیگر از شرکت های سازنده دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت در ایران می باشد. این شرکت چندین سال به صورت کاملاً غیر رسمی در زمینه تولید دستگاه جوجه کشی فعالیت کرده و اکنون 2 یا 3 سال می شود که به صورت رسمی شروع به کار کرده است. متاسفانه در یک نگاه تحلیل گرانه، تجربه پایین می تواند یک امتیاز منفی برای برای این شرکت محسوب شود. تجربه پایین علاوه بر پایین آوردن اعتماد می تواند دلیلی بر ضعیف بودن خدمات پس از فروش این شرکت باشد.

فلزات بکار رفته در قسمت های داخلی دستگاه مانند راک از جنس آلومینیوم و استیل می باشد. این عامل باعث شده تا امکان زنگ زدگی دستگاه به صفر برسد.

سنسور بکار رفته در این دستگاه SHT SENSIRION ساخت کشور سوئیس می باشد . این مورد را می توان به عنوان یک امتیاز مثبت در نظر گرفت، ولی متاسفانه گروه طیوران صنعت فاخته از سری یک این سنسور ها در همه دستگاه ها از جمله M-84 بهره برده است . جالب است بدانید سری 3 سنسور SHT SENSIRION سالیان سال بوده که به بازار عرضه شده است .

مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد سیستم سخنگو بکار رفته در این دستگاه می باشد. از ویژگی های بارز این سیستم: هنگام راه اندازی دستگاه، هنگام اختلال یا خروج دما و رطوبت از میزان تعیین شده (استاندارد) و یا در صورت خالی شدن ظرف آب سیستم سخنگو شروع به کار می کند و این را می توان یک امتیاز مثبت در نظر گرفت.

مورد دیگر شانه های جوجه کشی در نظر گرفته شده برای این دستگاه جوجه کشی می باشد. برای بالا بردن راندمان و کیفیت جوجه کشی طی سال های تحقیقات فراوانی انجام گرفته شده است. طبق این تحقیقات یکی از مهم ترین فاکتور ها چرخش 360 درجه تخم ها (چرخش کامل) می باشد. این عامل باعث شده تا بسیاری از برند های معروف دنیا از شانه هایی استفاده کنند که قادر به چرخش 360 درجه تخم ها می باشد. متاسفانه شانه های هایی که شرکت فاخته در این دستگاه و دیگر دستگاه های جوجه کشی خود استفاده می کند، بسیار قدیمی و رده خارج هستند، چرا که با استفاده از این شانه ها تخم های نطفه دار تنها 45 درجه چرخیده می شوند که راندمان کار را به میزان قابل توجهی پایین می‌آورد .

در کل می توان گفت قیمت دستگاه نسبت به تجهیزات و سیستم های بکار رفته در آن بسیار بالا بوده و با توجه به شرایط حال حاضر بازار، خرید آن را نمی توان گزینه مطلوب در نظر گرفت.

قیمت دستگاه جوجه کشی M-84 فاخته 1500000 تومان می باشد .

 

دستگاه جوجه کشی کاکس خانگی آنالوگ (42 تایی)

دستگاه جوجه کشیکاکس ماشین یکی از برند های مشهور در ایران می باشد که سالیان سال است در زمینه تولید انواع ماشین های جوجه کشی فعالیت می کند. در نگاه اول بدنه این دستگاه را می توان مورد بررسی قرار داد. بدنه کاکس خانگی همانند بدنه دستگاه جوجه کشی 96 تایی اسکندری  از جنس ABS می باشد که به صورت مفصل توضیح داده شد.

یکی از ایرادات وارده بر این دستگاه عدم امکان تنظیم رطوبت توسط فرد استفاده کننده می باشد. در واقع در این دستگاه تنظیم دما با استفاده از یک پیچ صورت می گیرد (آنالوگ)، ولی متاسفانه هیچ چیزی برای تنظیم میزان رطوبت در این دستگاه تعبیه نشده است.

متاسفانه دستگاه جوجه کشی کاکس خانگی دیجیتال نبوده و کاملاً آنالوگ است. این در حالی است که اکثر شرکت ها مانند گروه صنعتی اسکندری و آراکام کره‌ای، دستگاه های جوجه کشی دیجیتال طراحی و تولید می کنند .

دستگاه نام برده با برق 220 ولت کار می کند. این که برای این دستگاه و این ولتاژ لزومی به استفاده از کاهنده نیست کاملاً صحیح است، اما متاسفانه ولتاژ بالا باعث افزایش مصرف برق شهری می شود که خود باعث ایجاد هزینه هایی برای کاربر شده و یا حتی در برخی مواقع ممکن است باعث وقوع آتش سوزی شود.

قیمت دستگاه جوجه کشی کاکس خانگی آنالوگ 655000 تومان می باشد .

منبع این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای این مطلب ندارد
مطالب پیشنهادی
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمدرضا بی غم
محمدرضا بی غم
3 سال قبل

من از وب سایتشون دستگاه جوجه کشی خریدم کیفیتشون خوب بود

محمد قادری
محمد قادری
3 سال قبل

یه سال پیش یه ماشین جوجه کشی از سایت جوجه کشی دات نت خریدم خیلی راضی بودم ، از مدیریت سایت بابت پیگیری هاشون برای خرید انجام گرفته بسیار متشکرم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
3 سال قبل

ممنون از توضیح کاملتون
انشالله امسال عید شروع میکنم کار با دستگاه جوجه کشی رو
قسمت بشه درامد خوبی داشته باشه حتما ادامه میدم

sara
sara
1 سال قبل

سایت شما عالی هستش
امیدوارم موفق باشید
***