دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

دومین همایش ترکیه پرتال برگزار شد

روز گذشته، دومین همایش ترکیه پرتال با حضور مدیران این شرکت و سخنرانی از ایران و ترکیه و همچنین تعدادی از رسانه‌ها با رویکرد تعامل تجاری ایران و ترکیه برگزار شد.

مجموعه ایرانی ترکیه پرتال، بستر و تعاملی میان ایرانیانی که قصد زندگی و تجارت در کشور ترکیه را دارند، ایجاد کرده است. ترکیه پرتال در دومین همایش خود در تهران، فعالیت‌های فعلی و آینده شرکت را تشریح کرد و سخنرانانی از ترکیه و ایران، از جمله آقای ابراهیمی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و ترکیه به ایراد سخن پرداختند.

در این همایش، ابتدا آقای حسنی، مدیرعامل ترکیه پرتال برای حاضرین سخنرانی کرد و از ظرفیت های ترکیه و همچنین مجموعه ترکیه پرتال سخن گفت. در ادامه مراسم، وکیل رسمی دادگستریه ترکیه، مشاور ثبت برند و طرح‌های صنعتی ترکیه و همچنین مشاور سرمایه گذاری هتل و رستوران ترکیه سخنان خود را به گوش حاضرین رساندند. سپس آقای ابراهیمی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و ترکیه نیز از ظرفیت‌های موجود در ترکیه صحبت کرد و بیان داشت که نسبت به ایرانیانی که قصد سرمایه گذاری و زندگی در کشور ترکیه را دارند، دید گسترده‌ای دارد.ترکیه پرتال

در مصاحبه خبرنگار دیجی رو با آقای حسنی، وی گفت:

ترکیه پرتال از سال 2014 فعالیت خود را آغاز کرده است. به دلیل وجود خلا و نیاز بازار تصمیم به راه اندازی این مجموعه گرفته شد تا راه را برای سرمایه گذاری در این کشور فراهم آورد.

هدف ترکیه پرتال نشان دادن راهی درست برای ایرانیان و شهروندان ترکیه است که قصد زندگی و تجارت در این دو کشور را دارند. ترکیه پرتال حدود 25 هزار کاربر در فضای مجازی دارد و کارشناسانی از ایران و ترکیه در آن فعالیت می‌کنند.

آقای حسنی در ادامه افزود: ترکیه پرتال در کشور ترکیه به نام ایران پرتال فعالیت می‌کند. ما یک نمایشگاه دائمی نیز در کشور ترکیه راه اندازی کرده‌ایم که این امکان را برای شهروندان ایرانی فراهم می‌آورد که کسب و کار خود را به مردم ترکیه نشان دهند. هدف ما تسهیل فرایند صادرات است. ما این پرتال را به دو زبان فارسی و ترکی راه اندازی نموده‌ایم و سعی کرده‌ایم قوانین اقامت، ثبت شرکت، ملک و فرصت های تجاری را بیش از پیش و به درستی معرفی کنیم.

ترکیه پرتال

همچنین در ادامه‌ی گفتگو، آقای حسنی چنین بیان داشت که: با آنکه ترکیه در گفتار مخالف تحریم‌هاست اما در دنیای واقعی، شرکت‌ها به دلیل ترس از قوانین و مجازات‌های آمریکا، از همکاری اجتناب می‌کنند و ما تلاش می‌کنیم که با ایجاد بستری مناسب بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم.

وی افزود: در زمینه همکاری استارتاپی نیز ما سال گذشته رویداد استارت اپ استانبول را برگزار کردیم و احتمال می‌رود طی چند ماه آینده بتوانیم یک رویداد استارتاپی دیگر را با حضور سرمایه گذاران، صاحبان ایده و هچنین استارتاپ‌های موفق و حتی شکست خورده ایران و ترکیه برگزار نماییم.ترکیه پرتال

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
ahmad
ahmad

خاک تو سرما که مجبوریم فرار کنیم به ترکیه. چه کردن با ایران و ایرانی