آی پینز

راهنمای خرید بلیط لحظه آخری از سفرمارکت

بلیط لحظه آخری یکی از گزینه‌های سفر برای مسافرانی است که وقت کافی برای برنامه‌ریزی سفر خود و همراهان نداشته و یا منتظر بلیط‌های هواپیما ارزان به مقصدهای گردشگری داخلی و خارجی هستند. بلیط لحظه آخری، همیشه ارزان نیست و همواره نمی‌توان برای تعداد زیادی از همراهان خود، بلیط لحظه آخری تهیه کرد. همه چیز بستگی به پیک مسافر و زمان‌بندی سفر و قیمت‌های رقابتی آژانس‌های و ایر لاین‌ها دارد.

در این گزارش، راهنمای خرید بلیط لحظه آخری از سایت سفرمارکت ارائه شده است. یادتان باشد که بهترین نرخ‌های رقابتی برای رزرواسیون بلیط قطار و هواپیما و هم‌چنین هتل‌ در ۳۱ استان کشور و نقاط مختلف جهان از طریق سایت سفرمارکت در دسترس است تا سفری ارزان و آسان را برای خود و خانواده رقم بزنید.

ارزان‌ترین بلیط هواپیما لحظه آخری را می‌توان به مقصدهای مختلفی در ۳۱ نقاط کشور از طریق سایت سفرمارکت تهیه کرد. بلیط لحظه آخری کیش و بلیط چارتری کیش و قشم و سایر جزایر ایران در طول هفته توسط سیستم رزرواسیون بلیط هواپیما سفرمارکت در دسترس ایرانگردان قرار دارد. در واقع بلیط لحظه آخری سفرمارکت از بین صدها آژانس و ایرلاین ارائه دهنده بلیط هواپیما به نمایش درآمده و مسافران را از بررسی سایت‌های مختلف بی‌نیاز می‌کند.

چه به دنبال بلیط لحظه آخری به منظور سفر به مقصدهای گردشگری داخلی باشید چه قصد انتخاب بلیط لحظه آخری به مقصد کشورهای همسایه یا اروپا باشید، سفرمارکت سریع‌ترین گزینه برای مشاهده، انتخاب و خرید ارزان‌ترین و بهترین بلیط با نرخ‌های رقابتی است.

در ایامی که پیک سفر است مثل تعطیلات تابستانی و قبل و پس از تعطیلات مناسبتی و ملی مثل نوروز و ایام عزاداری، خرید بلیط لحظه آخری برای مسافرانی که فرصت کمی دارند، بسیار مهم است و انتخاب پرتالی که همه گزینه‌های ممکن در صنعت گردشگری ایران را یکپارچه و با فیلترهای گوناگون فراهم کرده باشد، مسافر را با خیال آسوده به هدف مورد نظر برای خرید بلیط مقصد، یاری می‌دهد.

راهنمای خرید بلیط لحظه آخری از سفرمارکت

بلیط‌های لحظه‌آخری مناسب سفرهای برنامه ریزی شده نیست. این که شما سفر به مقصدی را در داخل یا خارج از کشور از مدت‌ها قبل برنامه ریزی کرده و با دوستان و آشنایان و همراهان خود نیز این مسیر را چک و به تایید آن‌ها رسانده‌اید، نمی‌توانید چند ساعت یا چند روز پیش از عزیمت، بلیط لحظه آخری تهیه کنید. شاید قیمت به شدت افزایش یابد و در همان هواپیما، امکان پذیرش همراهان شما نباشد.

کلا بلیط های لحظه آخری، چند ساعت پیش از پرواز به فروش می‌رسد و شما نمی‌توانید با چندین همراه خود، چند ساعت پیش از پرواز، برنامه سفر به مقصدی در داخل یا خارج از کشور را برنامه ریزی کنید یا این برنامه ریزی سخت است و پر استرس. لذا اگر برنامه سفر شما مدون شده نیست و وقت شما آزاد است که در یک بازه زمانی به همراه افراد مورد نظر، سفری هوایی و ارزان قیمت را به مقصدی تجربه کنید، بلیط لحظه آخری گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

راهنمای خرید بلیط لحظه آخری از سفرمارکت

بلیط های لحظه آخری معمولا قیمت کمی به نسبت بلیط‌های همان پرواز که چند روز یا چند هفته پیش فروش رفته است دارد. در واقع شرکت های هواپیمایی، صندلی‌های خالی مانده را با قیمتی ارزان‌تر به فروش رسانده تا هواپیما با ظرفیتی کامل یا تقریبا کامل، از مبدا عازم مقصد شود. صندلی‌های خالی صرفا ساعاتی پیش از پرواز به مقصد مورد نظر، تحت عنوان بلیط لحظه آخری به فروش رسیده و به تعداد موجود در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

پرواز لحظه اخری را از چند روز یا چند هفته پیش نمی‌توان رزرو یا خرید کرد. اگر شانس داشته باشید، میتوان نرخی را که مسافران برای آن ایکس ریال پول پرداخت کرده اند را با نصف قیمت خریداری کرد! فراموش نکنید که مشتریان بلیط لحظه آخری به مقصدهای پر تردد داخلی و خارجی مثل کیش و قشم و مشهد و شیراز و استانبول بسیار است. لذا گاها چند ساعت پیش از پرواز فرصت دارید تا با قیمت های عالی، بلیط لحظه آخری برای خود و همراهان تهیه و عازم شهر مقصد شوید.

مزایای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

بلیط هواپیما لحظه آخری، چند مزیت دارد. به خصوص اگر سفر گروهی دارید و می خواهید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. خرید بلیط لحظه آخری هواپیما، قیمت کم‌تری به نسبت خرید همان بلیط در ساعت و روز مورد نظر، چند روز پیش از عزیمت به مقصد دارد. حال اگر چند نفر باشید، هزینه سفر شما به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

بلیط لحظه آخری هواپیما را می‌توان سریع و بدون اتلاف وقت خریداری کرد. هم‌چنین در هزینه‌های سفر گروهی و انفرادی صرفه جویی شده و برای افرادی که یهویی تصمیم به سفر داخلی یا خارجی می گیرند، بهترین گزینه ممکن است.

احتمالا برای شما پیش آمده که در سفرهای هوایی داخلی و خارجی، مسافر صندلی کناری به شما گفته که نرخ تمام شده بلیط او، بعضا یک سوم نرخ تمام شده بلیط شما است! او به احتمال قوی بلیط لحظه آخری خریداری کرده است.

اما بلیط لحظه آخری، معایبی هم دارد.

معایب رزرو بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری کودکان زیر ۱۲ سال، نیم بها نیست. بر خلاف بلیط‌های عادی که نرخ بلیط کودکان را نیم بها محاسبه می‌کنند، بلیط لحظه آخری کودکان زیر ۱۲ سال نیم بها نیست. ضمنا بلیط های لحظه آخری مناسب سفرهای برنامه ریزی نشده نیست که در بالا نیز به آن اشاره کردیم. اگر شما برنامه سفر را از قبل هماهنگ کردید با تعداد مشخص، نمی‌توان بلیط سفر را چند ساعت پیش از پرواز خریداری کرد! ریسک در دسترس نبودن بلیط برای تعداد همراهان شما وجود دارد و گاها می تواند به کنسل شدن برنامه سفر نیز منجر شود.

بلیط لحظه آخری امکان استرداد وجه ندارد. اما بلیط های سیستمی امکان استرداد وجه طبق قانون عودت نرخ بلیط استفاده نشده دارد. لذا اگر بلیط لحظه آخری به قیمت خیلی خوب برای سفر به مقصدهای داخلی و خارجی گرفتید، بدانید که نرخ پرداختی برای بلیط لحظه آخری را نمی‌توان مسترد کرد. اگر هم به پرواز نرسید، مبلغی به شما عودت نخواهد شد.

در بلیط لحظه آخری، معمولا نام مسافر در لیست مسافران ثبت نمی‌شود.

چگونه بلیط لحظه آخری بخریم؟

به منظور خرید بلیط لحظه آخری، باید به وب سایت فروشنده مراجعه کنید. پروازهای ساعت آینده را مدام چک کنید. بررسی بلیط لحظه آخری مثل بررسی دیگر ساعت پرواز از ایر لاین های گوناگون بوده و صرفا بایستی اطلاعاتی مثل تاریخ سفر را وارد کنید. در برخی از پرتال‌های رزرو بليط هواپيما، دکمه ای برای انتخاب بلیط لحظه آخری وجود دارد. سفرمارمت به عنوان یک بازار گسترده خدمات گردشگری ایران و جهان، نسبت به ارائه بلیط لحظه آخری هواپیما اقدام کرده و گزینه های متنوعی با قیمت های رقابتی در اختیار ایرانگردان و جهانگردان قرار دارد.

چرا از سفرمارکت خرید کنیم؟

این پلتفرم فعال و پر مشتری گردشگری ایران، یک مارکت وسیع است. اکثر آژانس های گردشگری، خدمات خود را با قیمت های متنوع و به صورت سیستمی و هوشمند، در این پلتفرم ارائه کرده و شما را از مراجعه به سایت آژانس ها و ایر لاین ها بی نیاز می کند. با سفرمارکت شما حق انتخاب زیادی دارید تا بلیط هواپیما و قطار و تور و هتل رزرو کنید. به صفحه رزرو وب سایت safarmarket رفته و پس از وارد کردن اطلاعات تولیه، فهرستی از قیمت ها و گزینه های گوناگون در اختیار شما خواهد بود.

آنچه باید بدانید

  • خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از سفرمارکت نیازمند اطلاعات مسافر شامل کد ملی، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تماس و آدرس پست الکترونیک و جنسیت است.
  • در خرید بلیط لحظه آخری هواپیما اصلا عجله نکنید. برنامه فوری کرده و همه جوانب را در نظر بگیرید. مخصوصا اگر قرار است چند نفره سفر کنید. مطمئن شوید که همراهان شما در ساعت مشخص در فرودگاه بین المللی در داخل کشور برای عزیمت به شهر مقصد حاضر خواهند شد.
  • حضور در فرودگاه و خرید حضوری بلیط لحظه آخری از دیگر راه های خرید بلیط لحظه آخری است که همیشه هم راهکار خوبی به دلیل ازدحام جمعیت در عصر کرونا نیست.

خرید بلیط لحظه آخری، نیاز به برنامه‌ریزی فشرده و دقیق دارد. مخصوصا اگر قصد خرید گروهی بلیط و سفر دسته جمعی دارید. در انتخاب و خرید بلیط لحظه آخری، سایت و اپ سفرمارکت را همواره در دسترس داشته باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها