زمان عرضه و قیمت آیفون ایکس «iPhone X» در ایران و قیمت های نجومی!

1755
زمان عرضه و قیمت آیفون ایکس «iPhone X» در ایران و قیمت های نجومی!

بیش از 1 ماه از زمان معرفی آیفون 8 و 8 پلاس و همچنین سوگولی اپل به نام آیفون ایکس «iPhone X»می‌گذرد، گوشی‌ای که به عنوان دهمین آیفون، از طراحی متفاوتی برخوردار است. در حالی که چند هفته‌ای از عرضه‌ی سری آیفون 8 میگذرد، اما هنوز خبری از عرضه‌ی آیفون 10 «iPhone X» به بازار نیست و به تازگی تنها امکان پیش خرید این گوشی به صورت رسمی آغاز شده است.

طبق اعلام رسمی اپل، آیفون 10 از تاریخ 3 نوامبر یعنی 10 آبان ماه به بازار عرضه خواهد شد، اما اینطور که به نظر می‌رسد تولید انبوه این گوشی به کندی پیش می‌رود و ممکن است در اوایل عرضه، این گوشی با کمبود موجودی روبه‌رو شود. از همین رو قیمت‌هایی که برای این گوشی توسط واسطه‌ها در نظر گرفته شده، بسیار بالاست.

معمولا در کشورهای اروپایی و آمریکایی، گوشی‌ها به صورت قراردادی، یا همان قفل اپراتور به فروش می‌رسند و کاربران می‌توانند با پرداخت اندک مبلغی به صورت ماهیانه، بهترین گوشی‌ها را خریداری کنند، اما متاسفانه این امکان در کشور ما وجود ندارد، از همین رو باید گوشی ها به صورت آنلاک خریداری شوند.

نسخه‌ی آنلاک آیفون 10 مدل 64 گیگابایتی 999 دلار قیمت دارد و مدل 256 گیگابایتی نیز 1149 دلار به فروش می‌رسد.

اینطور که پیش بینی شده، این گوشی با کمبود موجودی و استقبال بی نظیر کاربران روبرو خواهد شد و به دلیل نبود نماینده رسمی از سوی اپل در ایران، قیمت‌هایی که برای فروش اولیه این گوشی در نظر گرفته شده، بسیار است. از طرفی هم هرجا سخن از محدودیت و همچنین سود بیش از اندازه باشد، پای دلا‌ل‌ها به آنجا باز خواهد شد!

برای مثال در پیش فروش‌هایی که در وب سایت‌های ایرانی صورت گرفته، قیمتی بیش از 10 میلیون برای آیفون ایکس در نظر گرفته شده است! در حالی که در صورت واردات قانونی و پرداخت گمرکی، نسخه 64 گیگابایتی این گوشی باید با قیمت 5 میلیون تومان به فروش برسد!

پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید آیفون 10 را دارید تا آرام شدن بازار و واردات انبوه این گوشی صبر پیشه کنید. درست است که شوق خرید یک گوشی زیبا و جدید از کمپانی اپل، صبر را از بسیاری از کاربران میگیرد، اما بهتر است قبل از پرداخت دو برابر قیمت، اندکی فکر کنید که آیا این گوشی ارزش این قیمت دارد؟!

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar