آی پینز

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

اگر قصد دارید در آینده به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا به تحصیل بپردازید، لازم است که حتماً اطلاعات خود را در این باره تکمیل کنید. تنها در این شرایط می‌توانید مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا را با موفقیت پشت سر گذاشته و تحصیلات خود را در این کشور آغاز کنید. آگاهی از شرایط و ضوابط مهاجرت به کانادا زا طریق تحصیل، یکی از اولین مراحل اقدام برای مهاجرت تحصیلی است که در این مطلب سعی داریم آن را به طور کامل پوشش دهیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تحصیل در کانادا

امروزه کانادا به دلیل کیفیت بالایی آموزش و زندگی، به یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی تبدیل شده است و هرساله متقاضیان رشته‌های مختلف را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. درواقع تحصیل در کانادا یک فرصت عالی برای دستیابی به موقعیت‌های شغلی تضمین شده و امیدوارکننده است. علاوه بر این با تحصیل در دانشگاه‌های کانادا می‌توانید با صرف هزینه‌هایی مقرون به صرفه از بالاترین استانداردهای بهداشتی، مراقبتی و تحصیلی بهره‌مند شوید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، کانادا به عنوان یکی از پر متقاضی‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی شناخته می‌شود. همین عامل باعث شده است که کانادا شرایط متعددی را برای پذیرش متقاضیان در نظر بگیرد تا فرآیند تکمیل ظرفیت مؤسسات تحصیلی این کشور را با کیفیت بیشتری مدیریت کند. در ادامه می‌توانید برخی شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا را مورد بررسی قرار دهید:

 • اخذ پذیرش در یکی از مؤسسات آموزشی معتبر کانادا
 • پاسپورت معتبری با مدت زمان اعتباری برابر با طول دوره اقامت دانشجو در کانادا
 • عکس پاسپورتی جدید با پس زمینه سفید
 • برخورداری از بودجه کافی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی
 • عدم وجود سابقه کیفری برای فرد متقاضی
 • گواهی سلامت و در صورت لزوم اثبات از طریق معاینه پزشکی
 • مدرکی که تسلط بر زبان انگلیسی متقاضی را تائید کند؛ این مدرک می‌تواند آیلتس، تافل و… باشد.
 • انگیزه نامه‌ای که بیان‌کننده هدف متقاضی از انتخاب دوره یا دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا درواقع مجوزی است که ضمن اخذ آن متقاضیان می‌توانند برای دوره تحصیلی در کانادا اقامت داشته باشند. علاوه بر این دانشجویان دارای شرایط اخذ ویزا می‌توانند در طول دوره تحصیلی خود به صورت پاره‌وقت در این کشور اشتغال داشته باشند. بیش از نیمی از درخواست‌های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی از سمت سازمان امور مهاجرتی کانادا پذیرفته می‌شود، تنها باید مدارک دقیق را به همراه درخواست خود ارائه دهید. به طور کلی برای اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کانادا لازم است مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی فارغ‌التحصیلی آخرین مقطع تحصیلی
 • گواهی پذیرش دانشگاه کانادایی
 • گواهی تمکن مالی
 • عکس پاسپورتی
 • مدرک زبان انگلیسی

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مراحل اقدام برای تحصیل در کانادا

پس از اینکه شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا را مورد بررسی قرار دادید، اکنون می‌توانید با انجام مراحل زیر خود را برای مهاجرت به این کشور توسعه یافته آماده کنید:

 • در مورد دانشگاه‌های کانادا تحقیق کنید

قبل از اینکه دانشگاه مقصد خود برای ادامه تحصیل در کانادا را انتخاب کنید، لازم است که معیارها و اهداف خود را از تحصیل در این کشور مشخص کنید. درواقع شما باید بدانید که چه شرایطی برای زندگی خود در کانادا در نظر دارید و منبع مالی شما چقدر است. پس از این مرحله باید دانشگاه‌های مختلف کانادا و شرایط تحصیل در هر دانشگاه را بررسی کرده و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

 • آماده شدن برای امتحانات ورودی

پس از اینکه شرایط و الزامات دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کردید، اکنون لازم است که نسبت به ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه مقصد اقدام کنید. این آزمون از سمت دانشگاه تعیین شده و در زمان مقرر برگزار خواهد شد.

 • تأمین هزینه تحصیل

پیش از مهاجرت باید اطمینان حاصل کنید که منبع مالی تضمین شده‌ای برای کل دوره تحصیلی خود در کانادا دارید. این منبع باید به طور کامل هزینه‌های سکونت، تحصیل، مسافرت، خوراک و سایر هزینه‌های متفرقه شما را تا پایان دوره تحصیلی پوشش دهد. منابعی مانند پس‌انداز شخصی، وام تحصیلی و بورسیه‌های تحصیلی را می‌توانید به عنوان منبع تمکن مالی خود برای تحصیل در کانادا در نظر بگیرید.

 • ارائه درخواست پذیرش

در این مرحله لازم است که درخواست خود را به همراه مدارک کامل، به طور مستقیم به دانشگاه ارائه دهید. در نظر داشته باشید که هر دانشگاه شرایط منحصر به فردی برای پذیرش متقاضیان داشته و زمان معینی را برای ارائه درخواست‌ها در نظر می‌گیرد که باید از طریق ددلاین دانشگاه های کانادا، زمان مناسب را پیگیری کنید.

 • رد یا تائید پذیرش

پس از اینکه دانشگاه مقصد مدارک و درخواست شما را مورد بررسی قرار داد، از طریق راه‌های ارتباطی ذکرشده در مدارک، نتیجه درخواست را به شما اعلام می‌کند. در صورت رد درخواست باید مجدداً منتظر ددلاین بعدی برای ارائه درخواست مجدد باشید و در صورت تائید، مراحل بعدی را دنبال کنید.

 • اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی

پس از دریافت تأییدیه تحصیلی، مدارک خود را به همراه درخواست ویزای تحصیلی، به نمایندگی امور مهاجرتی کانادا در ایران تحویل دهید. مدت زمان دریافت ویزا به طور متوسط 20 روی بوده و در صورت شرایط مختلف ممکن است کمتر یا بیشتر باشد. ویزای تحصیلی کانادا با توجه به دانشگاه و رشته مورد نظر، کل دوره تحصیلی را به اضافه 90 روز پوشش خواهد داد.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

چگونه شانس خود را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا افزایش دهیم؟

با انجام مراحل لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توانید خود را به هدف موردنظرتان نزدیک کرده و سرانجام در یکی از کشورهای توسعه یافته جهان زندگی کنید. اما در این شرایط دستورالعمل‌هایی وجود دارد که شانس شما را برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کانادا بیشتر می‌کند. در ادامه می‌توانید برخی از این دستورالعمل‌ها را مورد بررسی قرار دهید:

 • در اولین فرصت درخواست خود را مبنی بر اخذ پذیرش یا ویزای تحصیلی به مراجع مربوطه ارائه دهید.
 • حتماً ددلاین دانشگاه‌های کانادا را مورد بررسی قرار داده و ارسال درخواست خود را با آن هماهنگ کنید.
 • مدارک خود را از طریق مراجع معتبر و مطمئن ترجمه کرده و سپس به همراه درخواست خود ارائه دهید.
 • رشته‌هایی را برای ادامه تحصیل در کانادا انتخاب کنید که در آن پیش زمینه یا دستاوردی داشته‌اید.
 • لازم است که آزمون‌های ورودی و آزمون مهارت زبان انگلیسی را با آمادگی کامل انجام دهید؛ چراکه هر میزان نمرات شما در این آزمون‌ها بیشتر باشد، شانس بیشتری برای پذیرش و دریافت ویزا خواهید داشت.

اقدام برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

اگر تمام شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا را مورد بررسی قرار داده و با شرایط خود مطابقت دادید، اکنون می‌توانید فرآیند مهاجرت را شروع کنید. در این مرحله باید بدانید که دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی کانادا در سه نوبت پاییز، زمستان و تابستان، اقدام به پذیرش متقاضیان می‌نمایند. بنابراین لازم است که در اولین فرصت درخواست خود را به همراه تمام مدارک لازم به مراجع مربوطه ارائه دهید. در این شرایط لازم است که حتماً از متخصصان باتجربه و حرفه‌ای در زمینه مهاجرت مشاوره بگیرید تا روند مهاجرت را بدون دغدغه و در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام برسانید. بدین منظور دفتر مهاجرتی ونوس ایرجی همواره در تلاش است تا تمام اطلاعات لازم برای تحصیل در کانادا را در اختیار شما قرار دهد.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها