امکان غیرفعال کردن مصرف اینترنت با تعرفه آزاد مهیا شد

حتماً برای شما هم پیش آمده که یک بسته اینترنت خریداری کرده باشید، اما با یک سهل انگاری کوچک و یک لحظه غافل شدن از بررسی میزان حجم باقی مانده، تمام شارژ سیم کارت خود را تنها در عرض چند دقیقه یا حتی ثانیه از دست داده داده و یا با قبض تلفن سنگین مواجه شوید! بله، از‌ آنجا که اختلاف قیمت حجم اینترنت به صورت آزاد و در قالب بسته‌های اینترنتی تفاوت بسیاری با هم دارند، تنها چند دقیقه استفاده از اینترنت همراه با تعرفه آزاد، می‌تواند هزینه زیادی در پی داشته باشد.

در حال حاضر در سیم کارت‌های دائمی، هزینه هر گیگابایت اینترنت با تعرفه آزاد حدود 43 هزار تومان بوده و در سیم‌ کارت‌های اعتباری هم این هزینه حدود 63 هزار تومان است. این در حالی است که در قالب بسته‌های اینترنت می‌توان هر گیگابایت را تنها با 3 هزار تومان خریداری کرد!

با توجه به همین موضوع، امروز رسماً اعلام شد که امکان غیرفعال کردن مصرف اینترنت با تعرفه آزاد برای مشترکین اپراتورهای مخابراتی مهیا شده است. پیمان قره‌داغی، مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در رابطه با این مصوبه گفت:

بعد از شکایت‌های متوالی کاربران از اپراتورهای تلفن همراه، رگولاتوری امکانی را فراهم کرده است تا مشترکان این اپراتورها بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند.

به گفته آقای قره‌داغی، مشترکین همراه اول با شماره‌گیری کد دستوری #113*100* و مشترکین ایرانسل هم با شماره‌گیری کد #3*2*3*555* می‌توانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کرده و بنابراین بدون نگرانی از حجم بسته‌های اینترنتی خود تا انتها استفاده کنند.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
محسن
3 سال قبل

عالی بود طلبتون
فک کنم تا الان صد تومنی به خاطر همین مشکل شارژ از دست دادم