فهرست واردکنندگان رسمی آیفون به ایران منتشر شد

«مجتبی خسرو تاج» قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت و معدن با ارسال نامه‌ای رسمی به ریاست سازمان توسعه تجارت شرایط تازه به تصویب رسیده جهت واردات گوشی‌های آیفون اپل را اعلام کرد. در محتوای این نامه آمده است براساس مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و برابر مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نامه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر معرفی شرکتهای توانمند در ارائه خدمات پس از فروش این تلفن همراه، امکان ثبت سفارش و واردات قانونی برای 9 شرکت را فراهم آورید.

با این حساب 9 شرکت داخلی به نام‌های داتیس امرتات، شرکت مدیا پردازش، توسعه سرمایه گذاری گروه آروند، شرکت تجاری دلتا همراه پرداز شرق، سیب طلایی هوشمند، ماناتل پارس، ایرانیان قائم همراه، اکسیر تجارت صبا و الماس سیستم از این پس وارد کننده رسمی گوشی‌های هوشمند برند اپل به ایران لقب خواهند گرفت.

طی یکی دو ماه اخیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جهت مبارزه با گوشی‌های قاچاق، از فروش گوشی‌های آیفونی که به صورت غیرقانونی وارد بازار ایران شده بودند جلوگیری کرد و بر این اساس شاهد کمبود عرضه آیفون در سطح بازار و افزایش قیمت آن بودیم. از طرف دیگر با توجه به اینکه در مرحله اجرای آزمایشی طرح رجیستری موبایل هستیم و قرار است از یک ماه و نیم آینده این طرح به صورت سراسری و نهایی اجرایی شود، تنها گوشی هایی قابلیت کار در شبکه اپراتورها را خواهند داشت که از طریق مبادی قانونی و تنها از طریق برندهای رسمی موجود در کشور وارد شده باشند. تصویری از این نامه را در زیر می‌توانید مشاهده کنید:

فهرست واردکنندگان رسمی آیفون

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع تسنیم
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.