فلای تودی

گیم لانچر سامسونگ بالاخره برای گلکسی اس 6 و نوت 5 نیز عرضه شد

وقتی سامسونگ امسال گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج را روانه بازار کرد، اپلیکیشن‌های جدیدی را نیز همراه با آن‌ها و به منظور بهینه‌سازی اجرای بازی‌ها، عرضه نمود. این اپلیکیشن‌ها که گیم لانچر (Game Launcher) و گیم تولز (Game Tools) نام دارند به منظور افزایش کارایی گوشی‌های پرچمدار سامسونگ در زمینه بازی‌های موبایلی ارائه شده‌اند.

قابلیت‌های بازی سامسونگگیم لانچر در واقع تمامی بازی‌های نصب شده بر روی گوشی را درون یک پوشه جمع‌آوری کرده و دسترسی به آن‌ها را برای کاربر بسیار راحت‌تر می‌کند. گیم تولز نیز گزینه‌های متعددی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا با اعمال آن‌ها برخی ویژگی‌های گوشی را در هنگام بازی کردن غیرفعال کرده و راحت‌تر به بازی بپردازند. به عنوان مثال می‌توان کلیدهای خازنی پایین صفحه نمایش را غیرفعال کرد یا مانع از پخش هشدارها و اعلان‌های مختلف در حین بازی شد. همچنین امکان ضبط گیم‌پلی بازی و یا تهیه اسکرین شات از آن نیز، با استفاده از گیم تولز میسر خواهد بود.

سامسونگ گیم تولز
غیرفعال کردن کلیدهای خازنی، غیرفعال کردن هشدارها و تهیه فیلم و عکس از بازی، از طریق گیم تولز امکان‌پذیر است.

با عرضه به‌روزرسانی اندروید مارشمالو برای پرچمدارهای پیشین سامسونگ مانند گلکسی اس 6، اس 6 اج، اس 6 پلاس و نوت 5، بسیاری از کاربران منتظر بودند تا سامسونگ این ابزارهای مربوط به بازی را برای گوشی‌های مذکور نیز عرضه کند. اما این اتفاق تا به امروز رخ نداده بود. با این حال انتظار کاربران بی‌مورد نبوده است و امروز سامسونگ اپلیکیشن گیم لانچر خود را از طریق فروشگاه مجازی خود، یعنی گلکسی اپ استور، در دسترس دارندگان گوشی‌های پرچمدار سال 2015 قرار داده است.

سامسونگ گیم لانچر و صرفه‌جویی مصرف باتری
گیم لانچر تمامی بازی‌های نصب شده بر روی گوشی را درون یک پوشه جمع‌آوری کرده و دسترسی به آن‌ها را برای کاربر راحت‌تر می‌کند.

گوشی‌های سری اس 7 سامسونگ، دارای حالتی برای صرفه‌جویی در مصرف باتری مخصوص مواقع بازی کردن، هستند که با فعال کردن آن، وضوح صفحه نمایش و نرخ فریم بازی مقداری کاهش می‌یابد تا باتری دستگاه به سرعت خالی نشود. اما خبر خوش برای دارندگان گوشی‌های سری اس 6، این که ویژگی مذکور نیز به همراه گیم لانچر ارائه شده است و برای این دسته از کاربران قابل استفاده خواهد بود. برای فعال کردن این حالت، کافیست بر روی گزینه صرفه‌جویی در مصرف باتری که تحت عنوان Save power during game در پایین‌ترین قسمت پوشه گیم لانچر قرار دارد، لمس کنید تا منوی آن به نمایش درآمده و بتوانید حالت دلخواه خود را انتخاب نمایید. منوی این بخش دقیقاً مشابه آن چیزی است که قبلاً در گلکسی اس 7 دیده بودیم.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد