قیمت هواوی میت 20 و میت 20 پرو در ایران چقدر خواهد بود؟

همانطور که احتمالا می‌دانید، روز گذشته هواوی در مراسمی بزرگ از دو گوشی هواوی میت 20 و میت 20 پرو به همراه مدل پورشه دیزاین این گوشی‌ها و میت 20 ایکس و همچنین یک ساعت و دستبند رونمایی کرد. قیمتی که هواوی برای میت 20 در نظر گرفته 927 دلار است و میت 20 پرو نیز با قیمت 1217 دلار به فروش می‌رسد.

حال که قیمت دلار در کشور به شکل تاسف‌باری افزایش پیدا کرده و باعث شده قدرت خرید مردم به شکل چشم گیری کاهش پیدا کند، امکان خرید گوشی های پرچمدار برای بسیاری از مردم وجود ندارد و بسیاری از کاربران مجبور شده‌اند به خرید یک گوشی رده پایین و دست دوم رضایت دهند. از طرفی دیگر قیمت محصولات ثابت نیست و هر روز شاهد ارائه‌ی قیمت جدید برای کالاها هستیم. ابا این وجود، در صورتی که می‌خواهید بدانید قیمت هواوی میت 20 و میت 20 پرو در ایران چقدر خواهد بود، با یک محاسبه می‌توانید به یک قیمت حدودی دست پیدا کنید.

در حال حاضر قیمت دلار به صورت دقیق مشخص نیست، اما شنیده ها حکایت از قیمت بالای 15 هزار تومان در بازار دارد. اگر به شکل خوش‌بینانه نگاه کنیم و قیمت دلار همین 15 هزار تومان باشد، میت 20 که 927 دلار قیمت دارد با رقم حدود 13,905,000 تومان وارد ایران می‌شود و میت 20 پرو نیز با قیمت 18,255,000 تومان! اگر هزینه گمرکی و عوارض را نیز اضافه کنیم، قیمت این دو گوشی در ایران به شکل ذیل خواهد شد:

  • هواوی میت 20: قیمت اصلی 927 دلار + درصد گمرکی + سود وارد کننده و شرکت گارانتی + سود فروشنده = حدود 16,600,000 تومان
  • هواوی میت 20 پرو: قیمت اصلی 1217 دلار + درصد گمرکی + سود وارد کننده و شرکت گارانتی + سود فروشنده = حدود 21,900,000 تومان

البته قیمت هایی که در بالا ذکر شده به صورت حدودی است، اما اگر قیمت دیگر گوشی های پرچمدار مانند نوت 9 و اس 9 و آیفون های جدید را در کشور بررسی کنیم، می‌توان حدس زد که قیمت‌های محاسبه شده تقریبا درست است.

به طور حتم هواوی و کمپانی هایی که به صورت رسمی در ایران فعالیت دارند از وضعیت بازار ایران مطلع هستند و فروش این کمپانی ها به شکل قابل توجه‌ای کاهش پیدا کرده است. از همین رو، حال که کسی به فکر قیمت ارز و کاهش ارزش پول ایران نیست و فقط وعده داده می‌شود(!)، امیدواریم که هواوی محصولات خود را با قیمت بهتری در ایران عرضه کند تا حداقل افراد بیشتری بتوانند این گوشی ها را تهیه کنند!

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.