5 آسیبی که «مهربان بودن بیش از حد» به شما می‌رساند!

شاید با خود به این موضوع فکر می‌کنید که باید بسیار مهربان و خوب باشید، اما اینطور که تجربه و آمار نشان داده، در دنیای امروزی مهربان بودن بیش از حد باعث می شود به شما آسیب برسد! البته ما نمی‌خواهیم که بگوییم مهربان نباشید و شما را تبدیل به یک فرد سنگ دل کنیم، بلکه فقط در این مطلب می‌خواهیم 5 دلیلی که مهربان بودن و خوب بودن بیش از اندازه به شما اسیب می رساند را برایتان مشخص کنیم تا خودتان تصمیم بگیرید که گاهی و در بعضی از موقعیت ها، مهربان بودن بیش از حد را کنار بگذارید و با انسان های مقابلتان به شکل دیگری رفتار کنید! با دیجی رو همراه باشید

 

1. مردم فکر می‌کنند شما ضعیف هستید

اگر شما یک فرد مهربان باشید، احتمالا به این نکته پی برده‌اید که مردم فکر می کنند شما یک انسان ضعیف هستید! مهربان بودن و خوب بودن بیش از اندازه باعث می شود افراد مقابلتان درباره شما طور دیگری فکر کنند و این خوبی شما را به ضعف‌تان نسبت دهند. معمولا انسان‌های مهربان خواسته‌های دیگران را به نیاز های خودشان ترجیح می‌دهند و با از خود گذشتی بیش از حد باعث می شوند مردم درباره‌شان طور دیگری فکر کنند، تا جایی که به مرور زمان این مورد باعث می شود که از شما سو استفاده شود. بسیاری از مردم دنیا زمانی که با یک فرد مهربان برخورد می کنند، شخص مورد نظر را یک فرد ضعیف و یا ساده می‌بینند!

 

2. خوبی کردن به خودتان را فراموش می کنید

خوبی کردن به دیگران کار عاقلانه‌ای است اما نباید خوبی کردن در حق خودتان را فراموش کنید. معمولا افراد مهربان توجه زیادی به خواسته‌های دیگران می کنند و این موضوع باعث می شود که خودشان را فراموش کنند! برای مثال، شما ممکن است به قدری خوب باشید که تمام پولی که در زندگی به دست می آورید خرج نیازهای دیگران کنید و زمانی که خودتان نیازی دارید، به آن توجه نمی کنید! گاهی اوقات نیز وقت خود را صرف مهربان بودن و خوبی کردن به افراد دیگر می کنید، به طوری که حتی فراموش می کنید خودتان هم یک انسان هستید و باید وقت هایی را به خودتان اختصاص دهید.

مهربان بودن

3. انسان‌های اشتباه را به خود جذب می کنید

مهربان بودن یکی از نیاز های اصلی در روابط سالم و معنادار است، اما ناتوانی در مشخص کردن مرزها و گذر از آنها باعث می شود که شما افراد اشتباهی را به خود جذب کنید. مهربان بودن و خوبی کردن بیش از حد باعث می شود افرادی که بسیار احساساتی هستند یا مشکلات روحی دارند به شما جذب شوند و زمانی که کاری برای انها انجام ندهید، شما را ترک کرده و به شما ضربه بزنند!

 

4.بعضی از افراد به شما شک دارند و بی اعتماد هستند

افراد مهربان تعداشان کم نیست، اما در دنیای امروزی آنها به سختی بین افراد دیگر دیده می شوند و گاهی بعضی از مردم به خصوص کسانی که توسط دیگر انسان‌ها مورد اذیت و آزاد روحی قرار گرفته‌اند و به انسان ها بی اعتماد هستند، حتی قبول نمی کنند چنین انسان هایی در دنیا وجود داشته باشند. از همین رو، بعضی از مردم باور نمی کنند که شما به راستی مهربان و خوب باشید و فکر می کنید در زیر این چهره مهربان، نیتی شوم پنهان شده است.

5. انتظارات شما از مردم پیچیده است

وقتی شما مهربان باشید و به دیگران خوبی بکنید، نظرتان در مورد مردم هم تغییر می کند. شما با خود فکر می کنید که من وقتی چنین کاری می توانم انجام دهم چرا انسان های دیگر انجام نمی دهند. در واقع، بسیاری از مردم دنیا نمی توانند آنطور که شما توقع دارید مهربان باشند، آنها به خودشان بیش از دیگران اهمیت می دهند، برای اینکه به خواسته هایشان برسند به راحتی می توانند انسان های دیگر را از سر راه خود بردارند، اما حال که شما اینطور نیستند و دیگران را به خودتان ترجیح می دهید، از دیگران نیز توقع دارید که مثل شما باشند. اما در حقیقت اینطور که شما می‌خواهید نخواهد شد و این موضوع ممکن است باعث شود از انسان های دیگر دور شوید.

آیا شما یک فرد مهربان هستید؟ شما چه نظری در مورد مهربان بودن و خوب بودن بیش از اندازه دارید؟

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
5 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
شکوفه
9 ماه قبل

بله متاسفانه خیلی مهربانم

بهنام
8 ماه قبل

آره متاسفانه به خیلی ها محبت کردم و نتیجه عکس دیدم و دلسرد شده ام کم کم سبک زندگی ام رو دارم تغییر میدم

محبت ندیده
7 ماه قبل

کاش در ادامه میگفتن چطور باید تغییر رفتار داد چون کسایی که بیش از حد محبت میکنن مثل آدمهای معتاد هستن و باید روش‌هایی باشه که بتونم براساس اون عوض بشن

ناشناس
6 ماه قبل

به نطرمن مهربانی خوبه ولی وابستگی دیگران نسبت به خودزیادمیشه وباعث میشه به احساساتمان لطمه واردبشه،

محمد
13 روز قبل

بله منم این جوری ام وقتی کسی جوابمو نمیده یا بهم بی احترامی میشه به شدت ناراحت میشم