اپل باز هم درهای اپ استور را به روی اپلیکیشن های ایرانی بست

از روز گذشته کاربران اپ استور برای استفاده از اپ‌های مالی ایرانی دچار مشکل شدند. بر اساس گزارشات تعدادی از پر تراکنش‌ترین اپلیکیشن‌های مالی ایرانی از شب گذشته روی نسخه های IOS گوشی‌های اپل با مشکل مواجه شده‌اند و امکان تراکنش مالی ندارند.

همچنین گواهینامه تعداد زیادی از اپ‌های فارسی از جمله تپ سی، اسنپ، دیجی کالا و اپلیکیشن های مالی مانند آپ و همچنین اپلیکیشن های خبری که برای دور زدن محدودیت اپل استفاده می‌شد، مسدود شده است. این در حالی است که گوشی‌های آیفون در ایران محبوبیت زیادی دارد و این اتفاق می‌تواند در محبوبیت این برند در ایران تاثیر منفی زیادی بگذارد.

اپل پیشتر یک بار دیگر هم اپلیکیشن‌های ایرانی را بعد از خروج آمریکا از برجام از فهرست دسترسی کاربران خارج کرده بود و امکان دانلودشان تنها از طریق اپلیکیشن‌های واسطه‌ای امکان پذیر بود اما از شب گذشته حتی اختلالاتی در این اپ‌های واسطه ایجاد شده و اپلیکیشن‌های مالی هم از دسترس خارج شده‌اند.

نکته قابل توجه این است که تاکنون نه کمپانی «اپل» و نه هیچ مقام رسمی در ایران نسبت به این اتفاق واکنشی نشان نداده‌اند.

نسخه iOS اپ‌های ایرانی از کار افتادآپ یکی از این سیستم‌های ارائه دهنده خدمات مالی در پیامکی به کاربرانش نوشته است:

کاربر عزیز!
به علت محدودیت اعمال شده از سوی شرکت اپل برای اپلیکیشن‌های بانکی و پرداخت ایرانی، اپلیکیشن آپ برای گوشی آی او اس شما غیرفعال شده است. همکاران ما در حال بررسی این مورد هستند و به زودی این مشکل حل و به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع خبرآنلاین
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
صبا
4 ماه قبل

من از استور ایرانی سیب ایرانی استفاده میکنم …. فوق العاده است