معرفی 5 ارز برتر به جز بیت کوین

اگر توان خرید بیت کوین را ندارید و به دنبال ارز دیگری هستید، ما در این متن قصد داریم 10 ارز دیجیتال مهم به جز بیت کوین را به شما معرفی کنیم.

بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال است که برای همه ما شناخته شده است. این ارز دیجیتال نه تنها بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد که بیشترین ارزش بازار را نیز در دست گرفته است. اما قیمت بیت کوین در حال حاضر بسیار بالا است و بسیاری از افراد نمی توانند بیت کوین را برای سرمایه گذاری خریداری کنند.

به نظر شما این افراد چه راهکاری را باید برای مشارکت در دنیا ارزهای دیجیتال در پیش گیرند؟ آیا امکان انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال از بین سایر کریپتورکورنسی‌ها وجود دارد؟

با کمی تلاش خواهید فهمید که ارزهای مناسب دیگری هم هستند که علاوه بر این که ارزان تر هستند، حتی رشد بیشتری از بیت کوین داشته اند.

یکی از راه های سرمایه گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال انتخاب یکی از این ارزهای دیجیتال است. امروزه ارزهای بسیار زیادی را می توان مثال زد که هر یک می توانند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشند.

بیشتر بدانید: ارز دیجیتال چیست؟ آنچه باید بدانید به زبان ساده

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری پس از بیت کوین

تعدادی از این ارزهای برتر را می توان معرفی کرد که دارای مشخصه هایی شبیه بیت کوین هستند. اما در عین حال مشخصه های مدرن تری دارند که امکان تبادل سریع تر آنها را فراهم می کند. برای مثال تعدادی از آلت کوین ها جزو ارزهایی هستند که در حال حاضر می توانند به شما پیشنهاد شوند.

البته ارز دیجیتال اتریوم نیز در این راه می تواند به شما کمک کند تا به سرمایه گذاری بهتری دست پیدا کنید. عده‌ای هستند که به دلیل رتبه دوم بازار که در اختیار ارز دیجیتال اتریوم قرار دارد و نیز استفاده از قرارداد هوشمند آن را بر بیت کوین ترجیح می دهند.

نکته‌ای که باید در این جا مد نظر داشت این است که ارز دیجیتال اتریوم که با نام اتر شناخته می شود، یک ارز دیجیتال خاص و منحصر به فرد است. اما آلت کوین (altcoins) به ارز خاصی گفته نمی‌شود و به دسته ای از ارزهای دیجیتال می گویند (که قصد دارند شبیه بیت کوین عمل می کنند).

حتی اصطلاح شیت کوین (shit coins) هم به ارز خاصی گفته نمی شود و به ارزهای دارای ارزش کمتر گفته می شود که مانند بیت کوین می توان آنها را برای خرید در بازار با مشخصه هایی کمابیش مشابه یافت.

به طور خلاصه می توان گفت که:

اگر چه الت کوین ها و شیت کوین ها, بسیاری از مشخصه های بیت کوین را در خود دارند. اما امنیت بیت کوین از همه آنها بیشتر است.

توجه داشته باشید که این به معنای عدم امکان سرمایه گذاری روی آنها نیست. تنها شما باید در زمان سرمایه گذاری روی الت کوین‌ها سعی کنید بهترین آنها را انتخاب کنید که آینده روشنی دارد.

ما در ادامه لیستی از بهترین ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاری در اختیار شما قرار داداه ایم:

1- ارز دیجیتال اتریوم / Ethereum

معرفی 5 ارز برتر به جز بیت کوین

ارز دیجیتال اتریوم که با نام اختصاری ETH شناخته می شود، در واقع همان اتر است که پس از بیت کوین می توان آن را امن ترین ارز دیجیتال برای خریداری دانست. ویژگی منحصر به فرد این ارز قراردادهای هوشمند است. این قراردادهای هوشمند در شبکه های مجازی می توان به توسعه Dapps کمک کنند.

برای همین می توان آنها را به خوبی برای بانکداری و کارهایی مانند وام دادن و سایر فعالیت های تجاری مانند خرید و فروش کالا و یا دادن ضمانت مورد استفاده قرار داد. البته هنوز ارز دیجیتال اتریوم به هدف خود در بانکداری و پیاده سازی dapps آن گونه که باید نرسیده است.

اما در هر حال این قابلیت ها بسیار مهم هستند و اگر بتوان از این شبکه برای فعالیت های بانکی مانند گرفتن وام یا تجارت استفاده کرد می تواند آینده خوبی برای اتریوم به همراه داشته باشد.

البته باید بدانید که اتریوم به دو بخش ETH و ETC تقسیم شده است که دو ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک و اتریوم معمولی هستند. اخیرا هم اتریوم 2 توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

اتریوم کلاسیک از الگوریتم اثبات کار استفاده می کند که با نام انگلیسی POW شناخته می شود. اما اتریوم جدید یعنی ارز دیجیتال اتریوم 2 قصد دارد از مکانیزم POS که در فارسی با نام اثبات سهام شناخته می شود استفاده کند. اگر قصد خرید اتریوم را دارید حتما به این نکته توجه کنید.

2- لایت کوین / Litecoin

لاین کوین که از ابتدای سال های به وجود امدن بیت کوین در بازار وجود داشت، در واقع قصد دارد دنباله رو بیت کوین باشد. با این تفاوت که بیت کوین را طلای دیجیتال می داننید و لایت کوین قصد دارد که نقره دیجیتال باشد.

خود شما با مقایسه طلا و نقره و ارزش هر یک از آنها به تفاوت لایت کوین و بیت کوین پی خواهید برد. به نظر می رسد با توجه به سابقه ای که لایت کوین دارد یگ گزینه امن برای سرمایه گذاری برای کسانی که توان خرید طلا ندارند باشد. زیرا وقتی نتوان طلا را خرید نقره یک گزینه مناسب می شود.

3- کاردانو / Cardano

کاردانو ارز دیجیتال دیگری است که می توان آن را برای خرید انتخاب کرد. ارز دیجیتال کاردانو ADA توسط مهندسان و ریاضی‌دانان اگاه به رمزنگاری ابداع شده است و پدیداورندگان ارز دیجیتال اتریوم نیز در به وجود آوردن آن مشارکت داشته اند.

به دلیل قابلیت های بسیار زیادی که کاردانو دارد به آن کشنده اتریوم (ethereum killer) گفته می شود. به این معنا که به دلیل استفاده از الگوریتم اثبات سهام می توان انتظار داشت که کاردانو جای اتریوم را در سال های آینده بگیرد و در واقع اتریوم را بکشد یا از بین ببرد (جایگاه دوم را در لیست ارزهای دیجیتال از ان خود کند).

البته هنوز کاردانو نتوانسته است ارز دیجیتال اتریوم را پشت سر بگذارد. اما در هر حال استفاده از این لقب به معنی قابلیت های بسیار زیاد کاردانو می باشد.

کاردانو می تواند خدمات بانکی مانند وام دادن و تجارت یا سرمایه گذاری برای برای همه را فراهم کند و افراد می توانند با آن قراردادهای قانونی و کارهای حقوقی را انجام دهند یا اینکه اقدام به رای گیری برای کارهای مختلف و حتی انتخابات بدون مشخص شدن رای هر فرد بنمایند.

4- پولکادات / Polkadot

معرفی 5 ارز برتر به جز بیت کوین

پولکادات ارز دیجیتال دیگری است که به طور خلاصه دات نامیده می شود و با نام های انگلیسی POLKADOT و DOT شناخته می شود. ارز دیجیتال پولکادات در واقع شبکه بلاک چین و یک ارز دیجیتالی است که در سال گذشته امکان خرید فروش ارز اختصاصی آن فراهم شد.

پولکادات هم از اثبات سهام استفاده می کند و می تواند مانند کاردانو و ارز دیجیتال اتریوم قابلیت های بسیار زیادی برای تعاملات تجاری داشته باشد (و حتی بهتر از آن ها عمل کند).

ساختار پولکادات به طور متمایزی از ساختار بلاک چین بسیاری از ارزهای دیجیتال متفاوت است و از ریلی چین و پاراچین ها استفاده می کند.

  • ریلی چین و پاراچین‌ ها (relay chain , parachain) دو بخش اساسی از شبکه بلاک چین ارز دیجیتال پولکادات هستند. هر یک از آنها نیز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که باعث افزایش سرعت شبکه پولکادات شوند.

بسیاری می گویند که پولکادات ارز دیجیتال خوب و بهتر از سایر ارزهای دیجیتال است که به دلیل تعامل پذیری بالای آن است.

  • پولکادات توسط گاوین وود (gavin wood) ابداع شد که یک نابغه در دنیای بلاک چین محسوب می شود.

5- بیت کوین کش / Bitcoin cash

بیت کوین کش که با نام انگلیسی bitcoin cash شناخته می شود دارای ارز دیجیتال اختصاصی bch است و یکی از ارزهایی است که در رتبه های بالا در لیست مربوط به بهترین ارزهای دیجیتال قرار دارد.

هم چنین بیت کوین کش به دلیل این که یکی از اولین آلت کوین ها است جایگاه ویژه ای در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال دارد. علاوه بر این به دلیل اجرای موفقیت آمیز هارد فورک (hard fork) از شبکه بلاک چین بیت کوین به دست آمده و امنیت بالایی دارد.

سخن پایانی در مورد بهترین ارز دیجیتال

نمی توان به طور دقیق گفت که کدام ارز دیجیتال بهتر از دیگری است. اما با کمی بررسی امکان انتخاب بهترین‌ها وجود دارد. به طور حتم علاوه بر ارزهای بالا، ارزهای دیگری هم هستند که می توانند در رتبه های بالا در بازارهای مالی دیجیتال قرار گیرند.

شما می توانید هر یک از انها مانند ارز فانتوم یا زئون و ترون را برای خرید انتخاب کنید. حتی ریپل و سایر ارزها نیز امکان دارد در آینده رشد داشته باشند. یک راه دیگر هم انتخاب یک سبد از ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری است. در این راهکار باید سرمایه خود را در خرید چند ارز دیجیتال صرف کنید تا ریسک سرمایه گذاری شما کمتر شود.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

0 0 رای
امتیاز دهید
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها