اسپیس ایکس فضانوردان ناسا را به کره ماه می‌برد

ناسا اعلام کرد که کمپانی اسپیس ایکس (SpaceX) را برای مأموریت سفر به ماه خود و به عنوان بخشی از برنامه آرتمیس انتخاب کرده است. برنامه آرتمیس اوایل سال 2024 عملیاتی خواهد شد و حالا طبق بیانیه مطبوعاتی ناسا، اسپیس ایکس 2.89 میلیارد دلار دریافت کرده تا فضاپیمای لازم برای این طرح را بسازد. با دیجی رو همراه باشید.

همکاری ناسا و اسپیس ایکس برای سفر به ماه

مأموریت پیش روی ناسا، اولین مأموریت تجاری پس از برنامه آپولو محسوب می‌شود که برای ارسال فضانورد به کره ماه طرح‌ریزی شده و قرار است دو فضانورد آمریکایی دیگر را به سطح ماه منتقل کند. به علاوه، حداقل یکی از این فضانوردان زن خواهد بود و به این ترتیب اولین فضانورد زن نیز در این طرح بر روی کره ماه قدم خواهد گذاشت. ناسا همچنین قصد دارد اولین فرد رنگین پوست را در جریان برنامه آرتمیس به کره ماه بفرستد.

سفر به ماه

ناسا سه شرکت SpaceX ،Blue Origin و Dynetics را به عنوان نامزدهای طراحی و توسعه سیستم فرود انسان در ماه در نظر گرفته بود و حالا اسپیس ایکس با پیشی گرفتن از رقبا به عنوان برنده نهایی این قرارداد انتخاب شده است. فضاپیمای استارشیپ این شرکت برای انتقال فضانوردان ناسا به ماه از موتورهای رپتور و یک کابین جادار با دو قفل هوا استفاده می‌کند.

ناسا می‌گوید برای اکتشافات علمی جدید، کسب منافع اقتصادی و الهام بخشی به نسل جدید، دوباره پس از سال‌ها فضانوردانش را به ماه می‌فرستد. همچنین در این مأموریت قرار است امکان ساخت اقامتگاه، سیستم‌های قدرت و برخی ملزومات دیگر که برای سفر آتی به مریخ نیاز خواهند بود،‌ مورد بررسی و آزمایش قرار بگیرد.

0 0 رای
امتیاز دهید
منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها