واردات گوشی‌های گران‌تر از 300 یورو ممنوع شد!

انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران، تأیید کرد که واردات گوشی‌های با قیمت بیش از 300 یورو منع شده است. البته ظاهراً این تصمیم پیش‌تر گرفته شده بوده و از ابتدای سال جاری عملیاتی شده است. بر این اساس، نه تنها هیچ ارزی برای واردات گوشی‌های گران‌تر از 300 یورو تخصیص داده نخواهد شد،‌ بلکه سامانه همتا نیز از رجیستر کردن آن‌ها امتناع خواهد کرد.

این انجمن در اطلاعیه‌ای که روز 14 تیر منتشر کرده، ممنوعیت واردات گوشی‌های موبایل بالای 300 یورو را رسماً تأیید کرده و گفته است:

احتراماً، پیرو نامه 91390/60 مورخ 11 تیر ماه 99 که امروز به انجمن رسیده است بنا به تصمیمات جلسات مورخ 99/4/2 کارگروه نظارت و تخصیص ارز با توجه به محدودیت­ های اعمال شده در سقف تخصیص ارز واردات موبایل در سال جاری و ممنوعیت واردات کالای بالای 300 یورو در رویه مسافری و تجاری، با توجه به مساعدت و حمایت مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت مقرر گردید بازرگانان محترم برای قبض انبار های قبل از 26 خرداد اقدام به دریافت کوتاژ و بروزرسانی فایل ارسالی به انجمن جهت تجمیع و اعلام به آن اداره کل تا روز سه شنبه 17 تیر ماه نمایند.

ممنوع شدن واردات گوشی‌های بالای 300 یورو عملاً به معنای خداحافظی با گوشی‌هایی مانند آیفون یا پرچمدارهای گلکسی نوت و گلکسی اس سامسونگ است و اگر راهکار خاصی برای واردات این مدل‌ها در نظر گرفته نشود، دیگر شاهد فروش و رجیستر شدن آن‌ها در بازار ایران نخواهیم بود. تنها چیزی که فعلاً مشخص شده این است که از این پس هیچ تخصیص ارزی برای واردات این نوع گوشی‌ها انجام نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها