ماسک هوشمند هم از راه رسید!

از ابتدای سال جاری میلادی و با شیوع ویروس کرونا، ماسک صورت به یکی از پوشیدنی‌های ضروری افراد در اماکن عمومی و محیط‌های خارج از خانه تبدیل شده است. با اینکه در ابتدا همه ماسک‌ها یک شکل بودند،‌ اما به مرور انواع مختلفی از این ابزارهای محافظتی تولید و روانه بازار شد که هدف برخی از آن‌ها ارتقاء کیفیت بود و برخی دیگر هم برای ایجاد تنوع و زیبایی ظاهری ساخته شدند. اما چیزی که مطمئناً شما هم تا به حال نشنیده بودید، ماسک هوشمند است!

یک استارتاپ ژاپنی به نام دونات روبوتیکس به تازگی ماسک هوشمندی را معرفی کرده که علاوه بر محافظت از شخص در برابر ویروس کرونا، به گوشی نیز متصل شده و کارکردهای بسیار جالبی دارد. این ماسک که سی-ماسک (C-Mask) نام گرفته است از طریق یک اپلیکیشن ویژه به نام سی-کانکت (C-Connect) به گوشی هوشمند متصل شده و به عنوان مثال قادر است مکالمات شخص را از زبان ژاپنی به 8 زبان زنده دیگر ترجمه کند!

ماسک هوشمند سی-ماسک

یک پوشیدنی هوشمند بر روی صورت شما

سی-ماسک از لحاظ ظاهری هیچ تفاوت خاصی با ماسک‌های معمولی ندارد. اما این تنها ظاهر ماجراست و یک دکمه پاور در سمت راست و بالای آن تعبیه شده که با روشن کردنش می‌توانید به ویژگی‌ها و قابلیت‌های جالبی دسترسی داشته باشید که به هیچ وجه در یک ماسک معمولی وجود ندارد.

بعد از روشن کردن ماسک به وسیله دکمه مذکور، ارتباط با گوشی از طریق بلوتوث برقرار می‌شود و به همین راحتی این ابزار آماده استفاده خواهد بود. اولین قابلیت سی-ماسک که در بالا هم اشاره کردیم، قابلیت ترجمه همزمان مکالمات کاربر است. همچنین این ماسک می‌تواند دستورات صوتی کاربر را نیز اجرا کرده و به عنوان مثال بر روی گوشی یک تماس تلفنی برقرار کند.

ماسک هوشمند

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب سی-ماسک، توانایی کنترل صدای شخص است! حتماً برای شما هم پیش آمده که بیرون از خانه و در حالی که ماسک به صورت دارید، گوشی‌تان زنگ بخورد و بخواهید به آن پاسخ دهید. در چنین شرایطی معمولاً به خاطر وجود ماسک، صدای شما به خوبی منتقل نمی‌شود و شاید حتی مجبور شوید ماسک خود را بردارید. اما با سی-ماسک این مشکل حل شده و صدای خروجی شما بسیار شفاف و بلند خواهد بود.

شرکت سازنده در نظر دارد تا ماه سپتامبر 5000 قطعه از این ماسک هوشمند را در ژاپن عرضه کند و پس از آن شروع به آماده‌سازی سفارشات دیگر کشورها کند. قیمت این ماسک در ژاپن برابر 3980 ین یعنی معادل 37 دلار تعیین شده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها